Jan Cafourek

Vítěz Jan Cafourek

PGA of Germany – Pro Golf Tour, Haugschlag NÖ Open, Haugschlag, Rakousko (24. – 26.4.2019)

Pátek – 2. kolo
Veliký úspěch, dva Češi v Top 10. Jan Cafourek zvítězil v rozehrávce na Francouzem Jeanem Bekirianem (oba -12). Ve finálovém kole hrál eagle, dvě birdie a bogey, 69 ran a uhájil včerejší první pozici. Za vítězství mu patří prémie 5.000 Eur. V Order of Merit ProGolf Tour 2019 poskočil o 21 příček na 8. místo.
Aleš Kořínek hrál sedm birdie tři bogey a jedno double bogey, 70 ran, dvě pod par. Obsadil krásné 8. místo (-9).
Michal Pospíšil hrál ve finále skvělých 67 ran se sedmi birdie a dvěma bogey a skončil na 15. místě (-6).
Ondřej Lieser hrál v posledním kole tři birdie a pět bogey, 74 ran a umísti se na 37. pozici (-1).

Příští turnaj Extec Trophy  se hraje 10. – 12. května na Liberecké Ypsilonce, jako první akce Czech One Tour 2019. Předchází mu kvalifikační turnaj 8. května na Ypsilonce.

Konečné výsledky

.

Cafourek645

Čtvrtek -2. kolo
Jan Cafourek předvedl fantastický výkon. Zahrál čistých šest birdie, 66 ran a postavil se do čela turnaje (-9). Pozici sdílí se Švýcarem Benjaminem Rushem. Třetí místo zaujal Francouz Jean Bekirian (-7).
Exceloval i Aleš Kořínek se čtyřmi čistými birdie. Hrál 68 ran a dělí 4.  místo.
Ondřej Lieser dnes došel v paru a klesl na 25. pozici (-3).
Cutem prošel ještě Michal Pospíšil po výkonu 70 ran.

Středa – 1. kolo
Nejlépe z Čechů začali Cafourek, Lieser a Kořínek. Hráli shodně 69 ran a postavili se na dělené 6. místo (-3).
O ránu zpět je na 19. místě Daniel Suchan (-2).

Pozice dalších Čechů:
64. Pospíšil +1
84. Velenský +2
101. Daněk +3
120. Tintěra +5
120. Šebrle +5

Vedou Švýcar Benjamin Rusch a rakouský amatér Lukas Lipodl (oba -5).
Cut  po druhém kole pro 40 nejlepších a dělená místa je aktuálně na hodnotě -1.

Leaderboard

Úvod
Pro Golf Tour se ze severní Afriky přestěhovala do Evropy. První turnaj se hraje v Haugschlagu, na česko-rakouském pomezí, v sousedství Nové Bystřice. Blízkost a znalost dějiště přilákala devět  českých hráčů.
Jedenáctého turnaje sezóny ProGolf Tour 2019 se zúčastní Lieser, Cafourek, Pospíšil, Kořínek,  Suchan, Tintěra, Velenský, Daněk a Šebrle.

V žebříčku ProGolf Tour je nejvýše postaveným Čechem Jan Cafourek na 29. místě. Michal Pospíšil figuruje na 53. pozici. Michal Daněk je přesně na 100. pozici.
Loni se zde z pěti Čechů nejlépe umístil Michal Pospíšil na 12. místě.

Dotace turnaje je obvyklých 30.000 Eur z nichž na vítěze čeká prémie 5.000. Loni zvítězil Francouz Matthieu Decottignies Lafon (-12).