Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Příprava na Masters může vypadat různě: Mickelson trénoval, Woods se radil, McDowell se díval na fotbal

07.04.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Phil Mickelson se na obhajobu těší

Butch Harmon jen tak postával vedle Phila Mickelsona a sem tam cosi utrousil a něco ukázal. Legendární golfový trenér a obhájce titulu se po nějakém čase sešli v areálu Augusta National Golf Clubu. Čtyřicetiletý Američan už tady třikrát vyhrál a jestli v roce, kdy není favoritů, přece jen nějakého hledat, tak tady jeden kandidát je.

„Cítil jsem, že ten golf ve mně je, ale nedokázal jsem ho dostat ze sebe ven,“ vrátil se Mickelson ke dvěma skvělým víkendovým kolům, jimiž porazil veškerou konkurenci v generálce na Masters, jímž byl Houston Open v Texasu.

Určitě to s Harmonem důkladně probrali, i když trenér švihu mohl asi jen z laické zkušenosti regovat na hráčova slova, že předtím „nebyl v tom psychickém rozpoložení, jaké by očekával“. Propojení hlavy a těla tedy bránilo podávat supervýkony i golfistovi takového kalibru, jakým je populární Lefty.

Před pěti lety Mickelson vyhrál BellSouth Classic v Atlantě a o týden později získal druhé zelené sako. „Hodně mi to letos připomíná rok 2006,“ potvrdil sám golfista. „Je to dobré pro jeho sebedůvěru,“ reagoval dvojnásobný vítěz Masters Ben Crenshaw.

Jelikož Mickelson díky výhře v Houstonu přeskočil Tigera Woodse ve světovém žebříčku, i to by mohlo povzbudit jeho psychiku. V době, kdy bývali světovou jedničkou a dvojkou, se mu to ne a ne podařit.

A co Woods? Nové je pro něj v Augustě to, že stále je sice hodně prominentním hostem, ale tak výrazně nejprominentnějším jako jindy, to tedy letos ne. Ono se to na jednu stranu oposlouchá:

„Všichni máme šanci. Vždycky měli všichni stejnou šanci, i já jsem ji měl. Tak nezbývá než jít a hrát.“

„Jediné, nač myslím, je zkusit vyhrát turnaj, a to je to, o co se pokouším.“

„Loni bylo loni a letos je letos. Mým cílem je připravit se a být hotov k první ráně.“

Tak takové věty padaly z hráče, který už není největším favoritem na výhru jako jindy. „Obyčejný golfista,“ jak jej v časopise Sports Illustrated popsal Rory McIlroy, musí mít plné zuby hovorů na téma změny švihu pod vedením trenéra Seana Foleye. Zvláště když ty hovory nevedou oni dva, ale jiní.

Aby snad zavdal ještě víc podnětů, Woods vynechal úterní trénink a s Foleyem se čemusi věnovali na drajvingu…

Pořadatelé se zřekli možnosti sestavit nějaký superflight, ale dali pro první část turnaje dohromady trojice… zajímavé. K Woodsovi například nasadili Graema McDowella.

„Před lety bych z toho byl celý pryč, teď je to z pochopitelných důvodů normální věc,“ komentoval informaci Severoir, jenž je ostatně ve světovém žebříčku o dvě místa výš než Američan.

Svůj význam jejich partnerství ve flightu samozřejmě má. Byl to McDowell, jehož putt rozhodl o výhře Evropanů v Ryder Cupu. A byl to McDowell, kdo v play-off sebral Woodsovi na sklonku loňského roku vítězství na jeho vlastním turnaji Chevron World Challenge…

Populární G-Mac se zachoval po svém. Ve středu potrénoval lehce a místo aby šel hrát tradiční par-3 contest, vymluvil se k úžasu amerických novinářů, že fotbalisté Manchesteru United a Chelsea nehrají ve fotbalové Lize mistrů každý den, a šel se dívat na televizi.