President Obama prý v golfu nepodvádí

09.03.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Reportéru Billu Simmonsovi se podařilo dostat prezidenta Spojených států, Baracka Obamu do svého diskusního pořadu. Prezident vyprávěl o své rodině a také o svých zálibách, především o basketbalu a golfu. Někoho možná překvapí, jak velký je prezident Obama sportovní fanoušek, s oblibou sleduje veškeré sportovní kanály a také některé sportovce na sociální síti Twitter. Golf prezident používá jako relaxaci, kdy se podívá do přírody. Hru, podle svých slov, hodně prožívá, ale zdůraznil, že by nikdy nepodváděl.

Obama golfu holdoval dlouho před tím, než byl jmenován prezidentem Spojených států. Simmonse zajímalo, jestli poté, co nastoupil do prezidentské funkce, pozoroval nějaké změny na svých spoluhráčích, například, jestli mu promíjeli krátké paty. Prezident prohlásil, že takové nabídky odmítá a vždy chce jamku dohrát úplně. „Potřebuji si občas dokázat, že něco zvládnu a na patování mě právě toto baví. Vždy si chci zkusit, jak jsou na tom moje nervy.

Reportéra jeho odpověď zjevně udivila. „Obama se pak dal do diskuse o podvádění a dodal: Jsem velmi pyšný na to, že v golfu nepodvádím. Ještě nikdy jsem nepodváděl, potvrdí to všichni, kteří se mnou hráli.“ Jinak by to asi ani nešlo, při představě, že by se o Obamovi šířili pomluvy, že podvádí v golfu, by mu k oblíbenosti u jeho voličů asi moc nepomohly.

Prezident ve sportu podporuje i svoje děti. Je pravidelným fanouškem fotbalových zápasů svých dcer, chodí skoro na všechny. „Hrají většinou v sobotu, to sice musím pracovat, ale když si práci posunu, tak tam můžu. Samozřejmě, pokud necestuji,“ dodal.


Aneta Zárubová