obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Premiéra turnaje Maybank Championship v Malajsii

18.02.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Novinky, V zahraničí
A A A

2016012European Tour – Maybank Championship – hřiště Royal Selangor GC, Kuala Lumpur, Malajsi. Datum: 18. – 21. /npra 2016. web: maybankchampionship.com.my

Šampioni z major turnajů, hrdinové EurAsia Cupu nebo vítězové Asian Tour Order of Merit se sejdou tento týden v malajsijském Kuala Lumpur, kde se koná první ročník turnaje Maybank Championship.

Letošní první ročník, který se odehraje na hřišti Royal Selangor v Kuala Lumpur, je nejnovějším přírůstkem v programu European a Asian Tour.

Martin Kaymer

Martin Kaymer

Tento turnaj přitáhl pozornost německého hráče Martina Kaymera, který si naordinoval týdenní volno, aby dobyl baterky a odstartoval v Malajsii s plnými silami.

Těšit se můžeme i na Jihoafričana Louise Oosthuizena, Darrena Clarka, kapitána Ryder Cupu ze Severního Irska a jeho svěřence z letošního EurAsia Cupu jako byl třeba Kristoffer Broberg, Soren Kjeldsen nebo Chris Wood.

O trofej bude bojovat vedle vítěze Asian Tour Order of Merit Davida Lipskyho z USA také Angličan Danny Willet, který minulý týden ovládl Omega Dubai Desert Classic a jako 13. hráč světového žebříčku je také nejvýše hodnoceným hráčem v poli.

K nim se přidají mimo jiné třeba Jeev Milkha Sing, který se jako první  indický hráč v historii přidal k European Tour, kde ovládl už čtyři turnaje, nebo šestačtyřicetiletý Thajec Thongchai Jaidee, který má na kontě 13 vítězství na Asian Tour, a 7 na European Tour.

V Kuala Lumpur se sejdou také mladí hráči jako Matthew Fitzpatrick z Anglie, Jihokorejec Younghan Song, který před dvěma týdny v Singapuru porazil Jordana Spiethe nebo Jihoafričan Shaun Norris, který aktuálně drží druhé místo Order of Merit, či Eddie Pepperel, který se českému divákovi představil i na loňském turnaji D+D Real Czech Masters.

První hráči odpálí z jamky č. 1 ve čtvrtek v 7:40 místního času, tedy 40 minut po půlnoci ze středy na čtvrtek středoevropského času.