Překvapivé odhalení z golfu na sociálních sítích

18.01.2013 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Když strávíte den na jakémkoliv hřišti, je velmi jednoduché si všimnout jisté nerovnováhy. I přesto, že kluby, které jsou určeny jen pro muže, se pomalu ale jistě vytrácejí a golfový průmysl se stále více snaží zaujmout ženy, golf zůstává sport, kterému dominují muži.

Golf je aktivita jako každá jiná, ovlivněná kulturními podmínkami, sexuálními stereotypy a někdo by řekl, evolučními předpoklady, což vedlo k tomu, že v něm nejsou ženy tak silně reprezentovány. Nicméně pravý opak můžeme vidět u nové populární aktivity, takzvaného pinningu.

Pinning je to, co lidé dělají na sociální síti Pinterest. Pro ty, kteří Pinterest neznají, je to vysoce vizuální sociální síť, která umožňuje sdílení fotografií a obrázků. Nyní je Pinterest jednou z nejpopulárnějších sociálních sítí a jeho oblíbenost stále roste. Ve skutečnosti je nyní, co se popularity týče, těsně za Facebookem a Twitterem.

Demografické složení této sítě je přesným opakem toho, které je v golfu. Jinými slovy, většina tzv. pinnerů (80%) jsou ženy. Ano, i na Pinterestu kategorie, v nichž převládají muži. Mezi ně patří například auta, motorky, technologie a zbraně. Golf mezi nimi není. Nejvíce golfových nástěnek na Pinterestu vytvořily ženy. Obsahují spoustu golfové módy, golfových doplňků a roztomilého vybavení.

Golfové nástěnky, které jsou vytvořeny muži, se spíš zabývají přímo soutěžní stránkou golfu. U mužů letí hlavně vybavení, články o tréninku, ale autoři se zabývají také golfovou architekturou a jejich fotky zachycují také hodně míst z různých hřišť.

 

Aneta Zárubová