Poulter poslechl syna a vyhrál jamkovku. Donald opět nechal Westwooda být světovou jedničkou

22.05.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ian Poulter, vítěz Volvo World Matchplay Championship

Luke Donald byl blízko. Už jednou se ocitl tváří v tvář možnosti, že by se stal světovou jedničkou, ale tehdy to bylo v turnaji na rány a anglický golfista zůstal poměrně daleko za dosažením mety nejvyšší. Tentokrát už po ní sahal, ale ve finále andaluské jamkovky podlehl krajanovi Ianu Poulterovi.

„Bylo to opravdu zničující. Vytvářel jsem si ty správné příležitosti, ale neproměňoval jsem je,“ pokrčil smutně rameny Donald.

Z jistého pohledu by si zasloužil stanout místo Leeho Westwooda na oné ostře sledované pozici. Vždyť ve čtvrtfinále právě svého známějšího krajana vyřadil a na cestě do finále zůstal na jeho štítě i Martin Kaymer, jenž měl rovněž v případě celkového vítězství možnost uzurpovat světový trůn.

Duel Poulter versus Donald byl zároveň duelem dvou mistrů jamkové hry. Nedalo se očekávat, že by některý z duelantů utekl na nějaký výrazný rozdíl. A to se také nestalo. Až do patnácté jamky neutekl ani jeden z hráčů o víc než jednu jamku.

Na čtyřparové šestnáctce Poulter zapsal birdie a utekl svému konkurentovi na rozdíl dvou jamek. Sedmnáctou oba parovali a vítěz Volvo World Matchplay Championship byl znám.

Poulter prošel nečekaně traumatizujícím zážitkem: „Zpanikařil jsem, když jsem na devítce nenašel ve své kapse markovátko. Naštěstí ho našel jeden z rozhodčích.“ Golfista by býval mohl označit svůj míč na greenu jinak, ale tohle byl předmět, k němuž měl citový vztah: „Mám na něm napsaná jména mých dětí, přináší mi štěstí.“

Přinesl. A vítěz přinesl v podobě trofeje dárek svému synovi k narozeninám, jak si Luke Donald mladší přál. „Musel jsem se pokusit splnit jeho přání,“ řekl.

Poražený finalista vypadal vyrovnaně, ačkoli i druhou možnost stát se nejlepším hráčem světa oslyšel. „Vůbec mě nevedly myšlenky na světový žebříček. Tyhle věci mě zase tak nezajímají,“ mávl rukou. „Ale samozřejmě budu dále klepat na dveře,“ dodal šibalsky.

Poulterovo jedenácté vítězství na European Tour je zároveň historickým double. Loni totiž stejný golfista získal v zámoří titul na Accenture Match Play Championship, takže má na svém kontě titulu z obou největších jamkovek světa.