Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Pokání na pokračování aneb Jak si Woods odplivl a co bylo potom

15.02.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Tak tu máme další omluvu z dílny Tigera Woodse. Tentokrát ne za nevěru, ale za plivanec. Prohřešek zcela jiného kalibru, pro mnohé menší a pro jiné větší než ten první.

Woods-záletník kompromitoval několik žen (zejména tu vlastní) a poškodil dobré jméno sám sobě. Woods-nezdvořák škodí před zraky světa golfu jako takovému.

„Nepřemýšlel jsem a chci říci, jak mě to mrzí,“ vzkázal Woods z bezpečného území na komunitní síti Twitter. Pokutu, kterou se mu podle prohlášení svých šéfů chystá vyměřit European Tour, určitě bez problémů zaplatí.

Její výše nebyla zveřejněna a bude oznámena písemně přímo Woodsovu managementu, s nímž pořadatelé turnaje Dubai Desert Classic jednali o hráčově startu. Světová jednička tam nehrála v oslnivé formě a ještě předvedla nemístné jednání.

Jak se turnajový ředitel Mike Stewart ujistil podle televizního záznamu, nešlo o jeden plivanec, nýbrž hned několik. Prominentnmí, ale také nejostřeji sledovaný hráč světa si takto ulevil přímo na greenu, když po triple bogey na osmnácté jamce zakončil poslední kolo výsledkem +3.

Bývalý profesionální hráč Ewen Murray, jenž působí jako komentátor pro televizní stanici Sky, byl prý pohledem na plivajícího Woodse vyveden z míry. „On je přece vzorem všech, kdo se chtějí stát profesionály. Má v sobě ale také aroganci a zlobu,“ uvedl Brit a označil věc za jednu z nejodpornějších, jaké kdy v životě viděl.

Jeho krajan a host ve studiu Robert Lee, člen výkonné rady European Tour, dále připomněl, že předchozí golfové veličiny nic takového nedělaly. „Viděl jsem snad někdy Jacka Nicklause, Toma Watsona, Bobbyho Jonese, Bena Hogana, nebo kohokoli jiného z legend udělat něco takového? Odpověď zní: Ne!“ komentoval rovněž bývalý hráč Woodsovo chování.

Není to zdaleka poprvé, co Američan neudržel nervy na uzdě. Z minulosti je známé jeho pouštění či hození hole po zkažené ráně a jiné agresivní projevy. Sám Nicklaus považoval za správné napsat Woodsovi na toto téma dopis a Watson se zase skepticky vyjádřil k Woodsovým omluvám za nevěru.

Ty dostaly zhruba před rokem velký prostor v médiích. Šlo o událost, která zahýbala celým světěm a přesáhla hranice golfu. Plivance jsou však velkým tématem právě pro golf. Jde obecně o jeho jemnou etiku a prostě i o to, že kdokoli mohl přes Woodsův plivanec hrát míč.

„Byla to nerozvážnost a moc dobře to vím,“ dodal Woods na Twitteru.