Podle Forbesu Tiger vládne sportu

20.05.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Časopis Forbes přišel se svým každoročním žebříčkem top celebrit a ze sportovců se nejlépe umístil Tiger Woods. Už sice není tak populárním jako před pár lety, než prošel svou krizí, ale podle Forbesu je stále na pozici top sportovce na seznamu nejvlivnějších celebrit. Časopis také u každé osoby na seznamu uvádí finanční částku, kterou si za minulý rok jednotlivé celebrity vydělaly.

Woods si minulý rok připsal osmapadesát miliónů dolarů, což je o sedmnáct miliónů méně, než v předešlém roce. Dalším důležitým faktorem, který brali tvůrci prestižního žebříčkuv potaz je i mediální viditelnost av tomto směru se Tigerovi daří stále. O jeho osobu je pořád zájem. Umístil se tak před velikány ostatních sportů jako jsou LeBron James, Kobe Bryant, Roger Federer, nebo David Beckham.

Ze všech celebrit se umístil na dvanáctém místě. Pohoršil si tedy o šest příček oproti minulému roku. Další golfista, Phil Mickelson skončil s osmačtyřiceti milióny na osmačtyřicátém místě před Lionelem Messim. Nejlépe se celkově umístila Jennifer Lopez, hned po ní Oprah a následuje je mladý Justin Bieber, Rihanna a Lady Gaga.

Woods v březnu prolomil svou třicetiměsíční periodu bez vítězství na PGA výhrou na turnaji Arnold Palmer Invitational. Jeho příjmy se snížily, jelikož sponzoři jako Tag Heuer a Gillette s ním neobnovili smlouvu. Jeho designérská práce také zatím stojí, projekty v Dubaji a v Severní Karolíně se nepodařilo dokončit. Stále ale zůstává nejlépe placeným sportovcem díky smlouvě s Nike. Za svou kariéru vydělal více než sto miliónů v turnajových výhrách.

Aneta Zárubová