Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Po Annice Sorenstam odchází i Lorena Ochoa

21.04.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Lorena OchoaSvětová jednička ohlásila zprávu o svém odchodu v úterý. Půjde ve šlépějích své kolegyně, Anniky Sorenstamové. Stane se tak již podruhé v posledních třech letech, co z golfové scény zmizí největší hvězda LPGA Tour.

Osmadvacetiletá mexická hráčka své rozhodnutí oznámila na své webové stránce s příslibem, že více o svém odchodu prozradí v pátek na tiskové konferenci v Mexico City. Ochoa, která se na prvním místě v ženském golfovém žebříčku držela poslední tři roky, vyhrála na LPGA Tour sedmadvacetkrát, z čehož dvakrát Major. V Mexiku je společně s fotbalisty nejznámější sportovkyní.

LPGA Tour oznámila, že situaci nebude do páteční tiskové konference komentovat. Ochoa měla příští týden hrát turnaj Tres Marias v západní části Mexico City. Nebylo jasné, jestli hrát bude, anebo jestli byl minulý měsíc turnaj Kraft Nabisco Championship v Kalifornii, kde skončila čtvrtá, jejím posledním.  

Její odchod mrzí jistě spoustu diváků, především pak ale její fanoušky. Judy Rankin, která se zabývá televizní analýzou golfu a je v golfové síni slávy, se v interview nechala slyšet, že je zdrcena. „Hlavně mě mrzí, že již nebude vidět její ladná hra.“

Sorenstamové bylo 37, když oznámila svůj odchod v květnu 2008. Své rozhodnutí tehdy zdůvodnila tím, že by se chtěla věnovat i jiným zájmům, než golfu a hlavně založit rodinu. Nyní má již dcerku.

List Reforma píše, že Ochoa odešla z podobných důvodů, jako Sorenstamová. Chce se více věnovat rodině a charitě. V prosinci minulého roku se provdala za Andrese Conesu, generálního ředitele společnosti Aeromexico airline, jednoho ze svých sponzorů. Conesa má již tři děti z předchozího manželství.

Ochoa také otevřeně hovořila o tom, že touží po svých vlastních dětech. Minulý rok začala více cestovat, hrát méně a mít stále více závazků mimo hřiště, které zahrnovaly i založení její vlastní charity. Její odchod je pro LPGA Tour, která také utrpěla ekonomickou krizí a má tento rok naplánovaných pouze 25 turnajů, velká rána.

Sorenstamová se stala tváří LPGA Tour. Je také jedinou ženou v historii, která zahrála výsledek 59 ran a hrála v Colonialu, jako první žena za 58 let na PGA Tour.

Ochoa je známá svou laskavostí a půvabem. Vždy si byla vědoma svého původu a často mezi svými turnaji jezdila na venkov hovořit se zemědělci a dělníky, kteří byli většinou z Mexika.

V roce 2006 se vyšplhala na první místo se svými šesti vítězstvími a o rok později na St. Andrews získala svůj první major výhrou na Women’s British Open. Další major si na konto připsala v roce 2008 na Kraft Nabisco Championship.

Letos hrála Ochoa na LPGA Tour čtyřikrát a nejlépe se umístila na Kraft Nabisco Championship, kde skončila čtvrtá.

Annika Sorenstamová na svém blogu napsala, že ji zpráva o odchodu mexické hráčky překvapila, ale nešokovala. “Pamatuji si, že vždy mluvila o tom, že bude hrát tak deset let a poté se odejde věnovat rodině. Zřejmě se cítí připravena na další kapitolu svého života.“ Sorenstamová také prohlásila: „I když její hra bude na LPGA chybět, vím, že jí čeká odměna v podobě těch nejkrásnějších dnů a osobně jí přeji vše nejlepší.”

Aneta Zárubová

Aneta75L