obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

The Players Championship 2017 – zvítězil Korejec Si Woo Kim

12.05.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
KimSiWoo

Kim Si Woo a Jason Day

PGA Tour – The Players Championship, TPC Sawgrass, Ponte Vedra Beach, Florida, USA
(11. – 14. 5. 2017, časový posun: -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Zvítězil ten černý vzadu, Korejec Si Woo Kim (-10). Po třetím kole čtvrtý, zahrál jednadvacetiletý Kim nijak oslnivých, ale dostačujících 69 ran a stal se nejmladším vítězem The Players v historii. Pomohli mu trochu také lídři předchozího kola, kteří ztratili páru, nezahráli ani pod par (Holmes přinesl dokonce 85 ran) a vyklidili mladému Korejci cestu. O druhé místo (-7) se dělí Ian Poulter a Louis Oosthuizen.
J.B. Holmese jeho kolaps srazil o 40 míst na konečnou 41. pozici (+3). Kyle Stanley také neunesl roli favorita a skončil čtvrtý (-6).

Cítím se, že stále sním, že jsem vyhrál tohle mistrovství,“ uvedl po hře mladý Korejec. „Nebyl jsem nervózní, že vedu. Jenom jsem se soustředil na střed greenu.“

Čtyřiačtyřicátý ročník The Players je velikým pohřebištěm favoritů. Spieth a Rahm neprošili cutem. Z hráčů, favorizovaných před turnajem, dopadl nakonec nejlépe světová jednička Dustin Johnson. Ve finále hrál jeden eagle, tři birdie a dvě bogey. Poskočil ve výsledkové listině nahoru o 32 míst na konečné 12. místo (-2). Sergio Garcia se ve finálovém kole zhoršil o jedenáct ran skončil na 30. místě (+1). Rory McIlroy se umístil na 35. příčce (+2). Phil Mickelson se na poslední chvíli odpoutal ode dna tabulky a dosedl na 41. pozici (+3). Rickie Fowler hrál v posledním kole 79. ran a propadl se o 35 míst na konečné 60. místo (+7). Obhájce loňského vítězství Jason Day hrál v posledním kole 80 ran, když ho na pětiparu č. 16 potkalo devět ran. Skončil šedesátý (+7). Stejně tak hrál 80 ve finále Justin Rose a skončil pětašedesátý (+8).

Další umístění: 4. Cabrera Bello (-6), 6. Steele, Glover, Scott, Molinari (-5), 10. Noren (-4), 16. Singh, Stenson (-1), 22. Reed, Matsuyama, Casey, Girt (E), 30. Hadwin, Hoffman (+1), 41. Hatton, Fleetwood, Stricker (+3), 56. Kisner (+6), 60. Dufner, Bradley (+7), 69. Kaymer, McDowell (+9).

Konečné Top 10

VyslPlayers17_4k

Leaderboard

Sestřih finálového kola

Nejlepší údery 4. kola na 17. jamce

.

TPCAero

TPC Sawgrass

Sobota – 3. kolo
V čele jsou J.B. JHolmes a Kyle Stanley (-9). Na třetí pozici je Louis Oosthuizen (8).
Z favoritů se probral Sergio Garcia. S jedním eagle, šesti birdie a třemi bogey, které znamenají 67 ran, prolétl nahoru výsledovkou z 43. na 7. pozici (-5) a může ještě zasáhnout do předních umístění.
Dustin Johnson se zřejmě po zranění zad ještě nedostal do formy a do pořadí turnaje už významněji nezasáhne. Ve třetím kole hrál dvě nad a je na 44. místě (+2).
Rory McIlroy se kolem s výsledkem 71 ran zlepšil o 23 pozic a usadil se na 20. místě (-1) osm úderů od vedoucí dvojice. Pozici sdílí s Jasonem Dayem.
Ani trochu se nedaří Philu Mickelsonovi. Hrál 78 ran, čtyři bogey a jedno double bogey, bez jediného birdie. Stálo ho to 44 pozic je na předposledním, 67. místě výsledovky.
Ještě hůře je na tom Jon Rahm, který zahrál hororové kolo deset nad par se třemi double bogey, šesti bogey a třemi birdie, 82 ran. Navíc doplatil na dodatečný cut (MDF) a v turnaji skončil. Spolu s ním skončili Woodland, Justin Thomas a Matt Kuchar a Alex Čejka.
Skokanem kola je Pat Perez. Výkonem 66 ran se přesunul z 66. na 10. místo (-4).

Další pozice: 5. Poulter (-6), 7. Cantlay, Noren (-5), 13. Girt, Scott (-3), 20. Stricker (-1), 25. Fowler, Rose, Stenson (E), 31. Hatton, Bradley, Casey, Singh (+1), 44. Berger (+2), 54. Grace, Kisner, Moore, Reed, Kaymer, Hadwin, Matsuyama (+3), 70. Westwood, Dufner (+5).

Top 10 třetího kola

VyslPlayers17_3k

Leaderboard

Sestřih třetího kola

.

Stan Badz

Klubovna TPC Sawgrass

Pátek – 2. kolo
Šedesát šest úderů je číslo, které v druhém kole vyneslo do čela The Players Jihoafričana Louise Oosthuizena  a Američana Kyle Stanleyho. Oosthuizen ho dosáhl čistými šesti birdie, Stanley potřeboval osm birdie, aby vyeliminovat dvě bogey.  Oba vedoucí hráči mají skore -9. Na třetí pozici se drží J.B. Holmes (-7).
Favoritům jakoby se dopředu nechtělo. Jason Day a Phil Mickelson jsou na 23. pozici, sedm úderů od vedoucích hráčů. Na 43. místě (E), devět ran od čela turnaje, se shlukli Dustin Johnson, Rickie Fowler, Sergio Garcia, Justin Thomas, Jason Dufner a Rory McIlroy s bolavými zády. Jordan Spieth dokonce neprošel cutem.
Přestože ztratil sedm pozic je z favoritů čelu nejblíže Jon Rahm na 10. místě (-4). Dopředu se také dere starý mazák, čtyřiapadesátiletý Vijay Singh. Poskočil o čtrnáct pozici na 4. místo (-5).
Lídr prvního kola Wilam McGirt hrál o osm úderu více, 75  ran a odsunul se na 23. pozici (-2).
Skokanem kola je Ian Poulter. Zahrál eagle na šestnáctce, čtyři birdie,  jedno bogey a vylétl výsledovkou o 46 míst na 4. pozici (-5).
Alex Čejka prošel cutem a je na 56. místě (+1)

Další pozice: 5. Noren (-5), 10. Steele, Casey (-4), 16. Berger, Fleetwood (-3), 23. Scott, Stricker, Stenson (-2), 34. Matsuyama, McDowell, Hadwin (-1), 43. Bradley, Kuchar, Kaymer (E), 56. Westwood, Moore, Reed, Rose (+1).
Cutem neprošli: Laird, Choi, List, Vegas, Furyk, Spieth, Leishman, Fitzpatrick, Langer, Palmer, Blixt, Schwartzel, Els, B.Watson, Points, Kizzire. Odstoupil Willett.

Top 10 druhého kola

VyslPlayers17_2kb

Leaderboard

Sestřih 2. kola

Videa ze hry dalších hráčů:    Sergio Garcia    Justin Thomas    Phil Mickelson    Hideki Matsuyama

.

17thtpcsawgrass

TPC Sawgrass Stadium Course – 17. jamka

Čtvrtek – 1. kolo
V první devítce tři birdie, v druhé devítce dva eagle a dvě bogey, 67, pět pod par, přivedly Američana Wiliama McGirta do vedení. Se stejným skore, ale s čistými pěti birdie se k němu přidal Kanaďan Mackenzie Hughes (oba -5). O ránu zpět (-4) se o druhé místo dělí čtveřice hráčů J.B. Holmes, Alex Noren, Chez Reavie a Jon Rahm.

Favorité zatím zaostávají. Dustin Johnson hrál 71 ran s jedním eagle na šestnáctce a je na 32. pozici (-1).
Sergio Garcia začal špatně, v první devítce už byl čtyři nad.  Druhou stáhnul na tři pod díky hole in one na ostrovní sedmnáctce a s výsledkem 73 (+1) je na  66. pozici.
Na stejné pozici je se stejným skore Rory McIlroy, kterého v druhé devítce potkaly dvě double bogey.
Obhájce Jason Day byl  po jedenácti jamkách pět pod a v čele turnaje, ale tři bogey na posledních čtyřech jamkách ho srazily na 18. místo (-2).
Rickie Fowler také začal báječně. V první devítce vyrobil čtyři birdie, ale v druhé devítce zapsal bogey, double bogey a kolo uzavřel birdie na poslední jamce. Se skore 70 (-2), vyrazí v pátek z 18. pozice.
Český rodák Alex Čejka hrál 75 ran a přenocuje na 109. pozici (+3).

Další pozice: 7. Oosthuizen, Steele, Cantlay, Berger, Singh, Westwood, Scott (-3),  32. Langer, Harman, Hadwin, Palmer (-1), 51. Stenson, Matsuyama, Reed, Kaymer (E), 66. Furyk, Points, Kuchar, Thomas, Dufner (+1), 83. Perez, Donald, Fleetwood, Laird, Rose, Els (+2), 123. B.Watson, Hatton, Schwartzel (+4), 136. Blixt, Kizzire (+5). 142. Willet (+7).

Top 10 prvního kola

VyslPlayers17_1k

Leaderboard

Sestřih 1. kola

Sergio Garcia – Hole in One  17. ostrovní jamce

.

Videa ze hry dalších hráčů:    Dustin Johnson    Rickie Fowler     Jason Day     Phil Mickelson    Hideki Matsuyama

.
.

flagÚvod
Hráči The Players jsou vybírání podle deseti kritérií (vždy nejlepší z nejlepších v různých žebříčcích a pořadích). To zaručuje nejvyšší možnou kvalitu startovního pole. První desítka světového žebříčku je tady kompletní a hrají i další hráči světové špičky. Namátkou: Dustin Johnson, Jason Day, Rory McIlroy, Jordan Spieth, Phil Mickelson, Sergio Garcia, Rickie Fowler, Jon Rahm a další hvězdy světového golfu.

Od roku 1982 se turnaj hraje na TPC Sawgrass, hřišti Stadiuum Course. Hřiště má par 72 a délku 6.597 metrů.
Dotace turnaje je vysoká, 10,7 milionů dolarů, ze kterých vítěz dostane 1,89 milionu. Obhajovat bude Australan Jason Day.

První kolo The Players Championship budete moc sledovat na svých obrazovkách od 23:20 na ČT Sport nebo od 19 hodin bez komentáře  na i-ysílání ČT Sport.
The Players vysílá i Golfchannel.

Leaderboard

Odkazy:     TPC Sawgrass     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje

.