DRFG – left
DRFG – right
DRFG – top

Player of the Year: Woods No. 11

27.09.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Členové PGA Tour mají jasno: letošní jedničkou byl Tiger Woods. Když už vyhrál Vardon Trophy pro hráče s nejnižším průměrným skóre a Arnold Palmer Award jako první muž konečného finančního žebříčku, dali mu nejvíc hlasů i v anketě, jejíž vítěz obdrží Cenu Jacka Nicklause.

“Byl to neuvěřitelný rok. Celkově fantastický. Je to nesmírný pocit být zvolen kolegy, mít takový respekt,” reagoval sedmatřicetiletý hráč na to, že má jedenáctý titul Player of The Year PGA Tour. Letos vyhrál pět turnajů. Postupně Farmers Insurance Open, Cadillac Championship (WGC), Arnold Palmer Invitational presented by MasterCard, The Players Championship a Bridgestone Invitational (WGC).

Opět se mu nepodařilo rozšířit sbírku major titulů. Přesto jejich držitelé Adam Scott (Masters), Justin Rose (US Open), Phil Mickelson (British Open) ani Jason Dufner (PGA Championship) jeho dominanci nezastínili. V pětičlenné nominaci byli z nich jen Scott a Mickelson, dále pak vítěz FedEx Cupu Henrik Stenson a Matt Kuchar, vítěz MatchPlay Championship.

Komisionář Tim Finchem volbu komentoval: “Jeho pět výher se zrodilo na turnajích se silnou konkurencí.” Zároveň s Woodsem ocenil také výkony dvacetiletého Jordana Spietha, jenž získal titul Nováček roku. Američan se na John Deere Classic stal nejmladším vítězem moderní éry (19 let, 11 měsíců, 18 dní) . Mladším držitelem titulu byl předtím jen Ralph Guldahl v roce 1931. Z třiadvaceti letošních startů skončil devětkrát v top 10, což se podařilo už jen dalším Američanům Brandtu Snedekerovi a Billu Haasovi.

Spieth má velký vzor a metu: Woods byl jmenován Rookie of the Year v sezoně 1996, už napřesrok byl Hráčem roku. Od té doby do roku 2009 získal Nicklausovu cenu desetkrát, vždy maximálně s roční přestávkou – Mark O´Meara (1998), Vijay Singh (2004) a Pádraig Harrington (2008). Letos se raduje po delší pauze, mezitím anketu vyhráli Jim Furyk, Luke Donald a Rory McIlroy.

 

.

Počet přečtení: 1 107
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017