ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Phil Mickelson bojuje za svoji pověst

03.02.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Phil Mickelson chce odhalit internetové uživatele, kteří jsou autory anonymních a urážlivých komentářů na internetu. Tuto zprávu přinesl webový server Court House New Service. Mickelson již žaloval webový portál a nyní hledá identitu lidí, kteří podle Mickelsona na web napsali jízlivé komentáře k jeho osobě a osobě jeho ženy.  Golfista zažaloval Videotron S.E.N.C. u vrchního soudu v Quebecu. Pomlouvačné komentáře se objevily na Yahoo!, přižemž jsou známé jen pseudonymy autorů: „Fogrolle“’ a „Longitude“. Mickelson se hodlá domáhat náhrady škoy.

V komentářích byl golfista například osočen, že má nemanželské dítě, že ho jeho žena podvádí a podobné urážející poznámky, které navíc nejsou vůbec pravdivé. Populární golfista Mickelson vyhrál 39 titulů na PGA tour a čtyři majory, jeho žena Amy se zotavuje z rakoviny prsu. Ve své stížnosti uvádí, že Vrchní soud v San Diegu mu nařídil obeslat Yahoo!, kvůli informacím ohledně dvou inkriminovaných uživatelů. Yahoo! mu poskytlo IP adresy, které jsou registrované u Videotronu.

Obhájce Videotronu sdělil, že Mickelson potřebuje soudní nařízení na získání dat, která chce. Golfista si ho nyní shání. Mickelsonova reputace je pro jeho kariéru extrémně důležitá a podle něj nyní utrpěla velkou ránu. Jako každý jiný vrcholový sportovec si vydělává i on daleko více přes sponzory, než na turnajích.  Časopisy Sports Illustrated a Fortune ho před čtyřmi roky označily za druhého nejlépe placeného sportovce hned po Tigeru Woodsovi.


Aneta Zárubová

Počet přečtení: 1 868
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017