Phelps se vrhl na golf a docela mu jde

01.02.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Majitel osmnácti zlatých olympijských medailí v plavání Michael Phelps získal nový kontrakt jako golfista. Podporovat ho bude firma Ping, avšak stále jako prominentního amatéra, vyšší ambice jeden z nejlepších sportovců současnosti nemá.

To ale neznamená, že jsou to ambice malé. Vždyť jeho trenérem není nikdo jiný než Hank Haney a televizní stanice Golf Channel odvysílá o jejich spolupráci osmidílnou sérii. První část je na programu 25. února.

Phelps navštívil vývojové centrum firmy v Arizoně, aby si nechal zhotovit hole na míru své dvoumetrové postavy, pro své dlouhé ruce a také prsty. „Je to šílené, poznat, jak je ten sport protechnizovaný,“ řekl pod dojmem z fittingu. „Ti kluci se mnou zkoušeli asi padesát druhů shaftů,“ dodal pro agenturu Associated Press.

Phelps se zúčastnil středečního pro-amu před turnajem Phoenix Open a pochvaloval si, jak s holemi na míru zlepšil hru. „Věříme, že se golfu bude věnovat se stejnou intenzitou jako plavání,“ komentoval nové spojení ředitel firmy John A. Solheim.

Pořadatelé dali úspěšného olympionika do flightu s Bubbou Watsonem, jenž ocenil partnerovy kvality: „Je vidět, že je to soutěživý sportovec. Když bude trénovat, může být hodně dobrý.

Sám Phelps se svěřil, že hrát před očima tolik lidí byl pro něj nový zážitek. Když jeho míč na šestnácté jamce skončil těsně před špalírem diváků, srdce se mu rozbušilo, že musí zvládnout úder tak blízko natěšeným a hlasitým fanouškům. „Byl jsem pekelně nervózní, hůl se mi chvěla v ruce a chtěl jsem to odehrát co nejrychleji. Bylo to něco jiného než slyšet ovace s hlavou pod vodou,“ připomněl hlavní rozdíl mezi oběma sporty.

Phelps chce nejprve zjistit, na jakou úroveň se v golfu může dostat, pak se teprve rozhodne, do jaké míry se mu bude věnovat. Logickou otázku, zda míří na olympijské hry i v této disciplíně, odbyl smíchem: „No jo, nikdy nevíte!“