Arnold Palmer Invitational 2019 – zvítězil Francesco Molinari

10.03.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Vítez API 2019 Francesco Molinari

Vítěz API 2019 Francesco Molinari

PGA Tour – Arnold Palmer Invitational presented by Master Card, Orlando, Florida, USA (7. – 10.3.2019, -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Fantastickým závěrem zvítězil šestatřicetiletý Ital Francesco Molinari (-12). Nejlepším výsledkem turnaje 64 ran, s osmi čistými birdie, přeskočil šestnáct pozic a bude to jeho jméno, které se bude vyrývat na podstavec poháru se soškou Arnolda Palmera. Vítěz loňského The Open získal třetí titul v PGA Tour, prémii 1,638 milionu dolarů, tříletou kartu PGA Tour a pozvánky na nejlepší turnaje sezóny. Ve světovém žebříčku si polepšil o tři příčky, nyní je na 7. místě. V žebříčku FedEx Cupu vystoupal o 131 pozic na 20. místo.

Vedoucí hráč třetího kola Matthew Fitzpatrick měl na Molinariho náskok pět úderů. Nestačilo to. V posledním kole se dostal pouze jednu ránu pod par a za Molinarim zůstal o dvě rány. Skončil na 2. pozici (-10).
O třetí místo (-9) se podělili Korejec Sungjae Im, Tommy Fleetwood a Rafa Cabrera Bello.

Rory McIroy nevyužil nabídnutou šanci. Po třetím kole byl od vedoucího hráče vzdálen jediný úder. Ve finálovém kole se však zhoršil o šest ran, došel v paru a s tím se vyhrát nedá. Ustoupil na konečnou 6. pozici (-8).

Papírově nejlepší hráč, světová dvojka Justin Rose v turnaji propadl. Skončil na 63. místě (+5). Světová pětka Bryson De Chambeau se umístil na 46. místě (E). Rickie Fowler hrál poslední tři kola po 71 ranách a postavil se na konečné 40. místo (-1).

Příšerná poslední dvě kola zažil Keegan Bradley. Po druhém kole byl spolu s Fleetwoodem v čele turnaje (-9). Ale ve třetím a čtvrtém kole se mu už nepovedlo nic a ztratil devět ran. Hrál 75 a 78 úderů a propadl na konečné 46. místo (E).

Konečné Top 10

API2019_Top10_4k

Další umístění:  17. Watson (-5), 23. Poulter, Leishman, Aphibarnrat (-4), 28. Hatton (-3), 33. Kaymer (-2), 40. Z.Johnson (-1), 50. Reed (+1), 54. McDowell (+2), 57. Pepperell (+3), 58. Stricker (+4).

Konečné výsledky

Sestřih 4. kola                                                             4. kolo – Francesco Molinari

   

Co měl v bagu Francesco Molinari:

Driver: Callaway Epic Flash Sub Zero 9°, shaft Mitsubishi Tensei CK Blue 70 TX
Fervejové dřevo:  Callaway Epic Flash Sub Zero 15°, shaf Mitsubishi Tensei CK Blue 80 TX
Hybrid: Callaway Apex 20°, shaft Mitsubishi Tensei CK Blue 90 TX Hybrid
Železa: Callaway Apex Pro 2019 (4), Apex MB (5-PW), shafty True Temper Dynamic Gold Tour Issue X100
Wedge: Callaway Mack Daddy 4 50°,  56° a 60°), na shaftech True Temper Dynamic Gold Tour Issue X100
Putter: Odyssey Toulon Madison Stroke Lab
Míče: Callaway Chrome Soft X

.

Matthew Fitzpatrick

Matthew Fitzpatrick

Sobota – 3. kolo
Vede Angličan Matthew Fitzpatrick (-9). Do čela se dostal skvělým výkonem 67 ran s čistými pěti birdie.
Vede o ránu před Rory McIlroyem (-8). McIlroyovi dnes vycházelo na co sáhl. Z 31. pozice se vytáhl na 2. místo. Zahrál sedm birdie a jediné bogey, 66 ran. Některé z jeho nádherných přihrávek k vlajce a skvělých puttů uvidíte v sestřihu třetího kola. Chvíli vedl, než ho předstihl Matthew Fitzpatrick.
Na třetím děleném místě (-7) jsou Australan Aaron Baddeley, Angličan Matt Wallace a Američan Kevin Kisner.

Lídři druhého kola Fleetwood a Bradley jakoby se ve flightu navzájem nakazili a ve třetím kole pokazili co mohli. Promarnili náskok a jsou jedni z mála hráčů první dvacítky s výsledkem kola nad par. Fleetwood zahrál první birdie až na poslední jamce. Donesl výsledek 76 ran  a ze společné vedoucí pozice spadl na 11. místo (-5). Bradley dopadl jen o ránu o méně hůře, je na 6. místě (-6).

Další velké hvězdy ztrácejí. Světová dvojka Justin Rose se propadl o 42 pozic. Hrál 77 ran, pět nad par a spadl  na 59. místo (+2). Světová pětka Bryson DeChambeau hrál 74 ran a je na 64. místě. Světová sedmička Rickie Fowler zopakoval 71 ran a posunul se o sedmnáct pozic dopředu na 45. místo (E). Světová desítka Francesco Molinari je na 17. místě (-4).
Bubba Watson hrál své tisící kolo. Oslavil ho double bogey a třemi birdie, 71 ranami, jednou pod par. Je na 27. místě (-3).

Další pozice:  6. List, Cabrera Bello (-6), 11. Hatton, Kaymer (-5), 17. McDowell, Stenson (-4), 23. Aphibarnrat (-3), 32. Leishman, Poulter, Vegas (-2), 45. Reed (E), 64. Pepperell (+3), 67. Stricker (+4).

Leaderboard

Sestřih 3. kola                                              Rory McIlroy – 3. kolo

  

.

Tommy Fleetwood

Tommy Fleetwood

Pátek – 2. kolo
Vedou Tommy Fleetwood a Keegan Bradey (-9). Phil Mickelson a Brooks Koepka neprošli cutem.
O třetí místo se dělí Billy Horschell, Jhonattan Vegas, Francesco Molinari a vítěz nedávné Honda Classicc Keith Mitchell.
Lídr prvního kola Rafa Cabrera Bello se druhý hrací den zhoršil o deset ran. Až do třinácté jamky šel s jedním birdie a jedním bogey v paru. Od čtrnácté jamky však přišla sekvence dvě bogey, birdie, dvě bogey a rázem byl tři rány nad. Výsledek 75 ho srazil z prvního na 9. místo (-4).
Tommy Fleetwood měl šťastný den. Zahrál dva eagle, čtyři birdie a dvě bogey. Nejlepší výsledek dne, 66 ran ho vynesl o osm pozic na 1. místo. Jeho parádní  eagle na 12. jamce, par pět, uvidíte hned na začátku sestřihu kola.
Na první místo se k Fleetwoodovi o jednu příčku přisunul Keegan Bradley.

Velké hvězdy se ze zadních pozic vydaly k čelu turnaje. Justin Rose se posunul dopředu o 16 pozic a dosáhl na 17. místo (-3). Rory McIlroy vystoupal o 18 příček na 31. pozici (-2). Rickie Fowler získal 10 příček a na chlup prošel cutem na posledním 62. místě (+1). Bryson DeChambeau vystřelil dopředu o 23. pozic a taky zachránil víkendová kola umístěním na poslední postupové pozici (+1).
Skokanem kola je Beau Hossler. Přeskočil 64 míst. Zlepšení o 10 ran ho vyneslo z propadliště cutu na 31. pozici (-2).
Smolařem kola je Phil Mickelson. Šel z desítky, nehrál dobře, ale ještě na šestnáctce jamce byl na postupovém skore. Druhé double bogey na sedmnáctce a výsledek kola 78 ho však srazilo jednu ránu za hranici cutu a velký Phil na API bohužel skončil.

Další pozice: 9. Pepperell, Watson, Reed (-4), 17. Kaymer, Poulter (-3), 42. McDowell (-1), 55. Snedeker, Stricker (E).
Cutem neprošli: Singh, Mickelson, Els, Cauley, Koepka, Schniederjeans, Oosthuizen, Beger, Lowty, Willett, Dufner.

Leaderboard

Sestřih 2. kola

.

 

Cabrera64Čtvrtek – 1. kolo
V čele je Španěl Rafael Cabrera Bello (-7). Hrál osm birdie a jedno bogey, 65 ran. O dvě rány zpět je na druhém místě Američan Keegan Bradley (-5) s pěti čistými birdie. Třetí místo dělí pětičlenná skupina, ve které jsou Phil Mickelson, Bubba Watson, Graeme McDowel, Patrick Rodger a Billy Horschell (všichni -4).
Phil Mickelson skvěle puttoval a jeho úžasnou předposlední ránu do 18. greenu, pár centimetrů od vlajky, budou režiséři přenosu ještě mnohokrát opakovat. Stejně jako nepovedenou rámu skrz plastový plot, kdy se mu míček výsměšně skutálel metr od původní pozice (viz video níže).

S výjimkou Mickelsona na třetím a Molinariho na osmém místě jsou velké hvězdy mimo Top 10 a dost vzadu.
Justin Rose hrál jednu pod par, 71 ran a postavil se na 34. místo (-1). Rory McIlroy došel v paru a je na 49. místě (E). Brooks Koepka a Rickie Fowler hráli shodně  74 ran, dvě nad par a zařadili se na 73. pozici (+2). Nejdále od čela turnaje je Bryson DeChambeau. Došel s výsledkem 75 ran a přenocuje na 85. pozici (+3).

Další pozice: 8. Vegas, Fleetwood (-3), 15. Reed (-2), 33. Aphibarnrat, Els (-1),  49. Kaymer, Matsuyama, Pepperell (E), 63. Poulter, Singh (+1), 85. Stricker (+3), 96. Dufner (+4), 96. Oosthuizen (+4), 104. Li (+5), 104. Stenson, Haas (+5), 112. Willett (+6).

Leaderboard

Arnold Palmer Invitational 2019 – 1. kolo

Phil Misckelson versus plastový plot                                Brandt Snedeker zachránil bogey z tribuny

   

Hole in one D.A. Pointse na 7. jamce

.

Logo_APInv43Úvod
Arnold Palmer je jednou z největších legend světového golfu. Opustil tento svět před třemi roky ve věku 87 let.
Turnaj s jeho jménem, Arnold Palmer Invitational je jedním z „pro zvané“ série PGA Tour. Může ho hrát nejvíce 120 hráčů, pozvaných podle dvacítky kritérií.

Odhlásil se Tiger Woods. Osminásobný vítěz tohoto turnaje nenastoupí pro potíže s krčním svalstvem. Turnaj vynechávají Dustin Johnson, Justin Thomas, Jon Rahm, Xander Schauffele, Jordan Spieth a  Sergio Garcia.

Z první desítky žebříčku budou na startu Justin Rose, Brooks Koepka, Rory McIlroy, Bryson DeChambeau a Francesco Molinari. Dále hrají  Fowler, Mickelson, Fleetwood, Day, Reed, Poulter a vítěz minulého Honda Classic Keith Mitchell.

Od roku 1979 se API hraje v březnu na Bay Hill Club and Lodge v Orlandu. Hřiště má par 72 a délku 6.746 metrů.

Dotace turnaje je 9,1 milionu dolarů.  Loni zvítězil Rory McIlroy.

Leaderboard

 

Odkazy:  Bay Hill Club     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje    Loňské zpravodajství

.

Loňské finálové kolo

.