Golf Geum obarvení  nové levé 6.12.2018
Golf Geum obarvení od 6. 12. 2018 pravá část
Golf Geum obarvení od 6. 12. 2018 horní část

PGA Tour – Valspar 2018 s Tigerem Woodsem

12.03.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
CAseyValspar18tw

Paul Casey

PGA Tour – Valspar Championship, Palm Harbor, Florida, USA (8. – 11.3.2018, časový posun -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Protagonistovi tří kol, mladému Kanaďanovi Connersovi došel ve finále dech. Po třech skvělých kolech 67,69,68 se v tom finálovém rozsypal. Neuhrál jediné birdie, zato čtyři bogey a jedno double bogey, celkem 77 ran. Výsledek ho srazil z vrcholu na konečné 16. místo (-3).
Tiger Woods naopak sahal po vítězství (-9). Hrál opatrných 70 ran, jednu pod par, ale neproměnený poslední putt do birdie chyběl, aby si vynutil rozehrávku s Paulem Casey. Ten se do čela přiřítil z 11. místa. V posledním kole hrál sedm birdie a jediné bogey, 65 ran a Woodse o ránu přeskočil. Woodsovi sice uniklo vítězství, ale celý golfový svět se raduje. Veliký Tiger je zpět!
Druhé místo dělí ještě Patrick Reed.
Sergio Garcia hrál také skvělých 65 ran a poskočil o 21 příček a konečnou 4. pozici (-6). Opačný průlet výsledovkou zažil Brandt Snedeker. Ve třetím kole se ve flightu s Tigerem zhoršil o 11 ran a spadl z 2. na 31. pozici (-1).
Alex Čejka vybojoval pěkné 40. místo (E).

Další umístění: 5. Rose, Sabbatini (-7), 7. Furyk (-6), 12. Stricker, Hadwin (-4), 16. List, Oosthuizen, Scott (-3), 40. Kuchar, McDowell (E), 49. Schniederjans, Schwartzel (+2), 64. Els, Donald (+4).

Konečné pořadí

Konečné Top 10

Valspar18Top10_4k

Sestřih 4. kola

Sestřih 4. kola Tigera Woodse                        Sestřih 4. kola Paula Casey

  

.

Corey Conners - foto clublink.ca

Corey Conners

Sobota – 3. kolo
Valspar Championship 2018 je fantastickým soubojem generací. Zcela neznámý jednadvacetiletý nováček Corey Conners senzačně vede už třetí kolo. Stíhají ho dvakrát tak  stará golfová legenda Tiger Woods, sedmatřicetiletý Justin Rose a stejně starý Brandt Snedeker.

Kanaďan Conners předvedl i ve třetím kole skvělý výkon. Se šesti birdie a třemi bogey donesl 68 ran a je v čele turnaje se skore -9. K obrovské radosti fanoušků i médíí předvádí úžasný comeback golfová legenda Tiger Woods. Už po třetí snížil skore a s výsledky 70,68 ,67 dělí druhé místo (-8) s Rosem a Snedekerem. „Potvrzuji, Tiger je zpátky,“ říká Snedeker. „Je zábavné slyšet opět řev šílících davů. Je vzrušující vědět, že je opět tady a skvěle hraje.“

Woods je po pěti letech ve hře o titul.  Naposledy vyhrál v roce 2013 WGC Bridgestone. „Je to vzrušující,“ řekl. „Cítím, že hraji trochu lépe a čistěji,“ těší se legendární hráč. Ve finálovém kole se bude na co dívat.

Na následující, páté pozici (-6) vystrkuje růžky další neznámý nováček. Jednadvacetiletý Sam Burns vyrovnal výsledkem 67 ran svůj osobní rekord a posunul se dopředu o 7 příček.

Další pozice: 5. Reed (-6), 7. Sabbatini (-5), 11. Scott, Oosthuizen, Simpson, Casey (-4), 18. List (-3), 25. Garcia (-2), 28. Furyk, Smith, Hadwin (-1), 40. McDowell, Schwartzel (E), 50. Kuchar,Schniederjans (+2), 60. Čejka (+3), 65. Els (+4).

 Leaderboard

Top 10 třetího kola

Valspar18Top10_3kb

 Sestřih 3. kola

Tiger Woods – 3. kolo

.

TigerValspar182kpga

Tiger Woods

Pátek – 2. kolo
Valspar je plný překvapení. Nováček Corey Conners se senzačně drží na špici a vede už o dvě rány (-6). „Je to pro mě nová situace, ale je to moje práce a těším se na víkend,“ řekl Conners.
Senzační Tiger Woods se zlepšil o dva údery a postoupil už na druhou, dělenou pozici (-4). Spolu s ním jsou na druhé pozici Paul Casey, Brandt Snedeker, Ryan Palmer a Kelly Kraft.
Negativní senzací jsou Jordan Spieth a Rory Mc Ilroy, kteří  neprošli cutem a v turnaji skončili. McIlroy bojuje se švihem, Spietha trápí puttování. „Je to těžké. V tréninkovém týdnu jsem se cítil dobře. Ale když vyjdu na hřiště, není to to samé,“ ztěžuje si McIlroy.
Sergio Garcia ustoupil na 30. pozici (E). Alex Čejka prošel cutem na posledním postupovém, 66. místě (+3).

Další pozice: 7. Rose, Simpson, Bradley (-3), 12. Oosthuizen, Reed (-2), 20. List, Haas, Hadwin, Stricker (-1), 38. Furyk, Schniederjans, Scott, Kuchar (+1), 66. McDowell, Els (+3).
Cutem neprošli: Spieth, McIlroy, Dufner, Finau, Fitzpatrick, Stenson, Cauley, Poulter, Harrington, Hoffman, R.Fisher, Goosen, Potter.

Leaderboard

Top 10 druhého kola

Valspar18Top10_2k

Sestřih 2. kola

Tiger Woods – 2. kolo

.

WoodsValspar1PGA

Tiger Woods

Čtvrtek – 1. kolo
První hrací den byl studený a větrný. Dobře odstartoval Tiger Woods. Pět birdie a čtyři bogey ho zařadilo do první desítky na 8. místo, které sdílí s dalšími devatenácti hráči. Woods šel ve flightu se Stensonem  a Spiethem, byl lepší o čtyři a o šest ran.“Zlepšuji se kousek po kousku,“ řekl Woods.

Lídrem prvního kola je šestadvacetiletý nováček na PGA Tour, Kanaďan Corey Conners. Hráč ze sedmé stovky světového žebříčku donesl 67 ran, čtyři pod par. O druhou pozici se dělí Whee Kim, Kelly Kraft, Nick Watney a Keegan Bradley s výsledkem 69 ran (-3).

Rory McIlroy vstoupil do turnaje špatnou nohou. V první devítce zahrál double bogey, dvě bogey a birdie. V druhé devítce doháněl, ale zahrál už jenom devět parů. S výsledkem +3 je  až na 87. místě.

Na velmi nahuštěném 8. místě (-1) přenocuje dvacet hráčů, mezi kterými jsou také  Rose, Garcia, Stricker, Snedeker nebo Furyk.

Alex Čejka je na 68. místě (+2).

Další pozice: 8. Donald, Scott, List, Casey (-1), 28. Oosthuizen, Kuchar, Els, Hadwin (E), 48. Bae, Schniederjans (+1), 68. McDowell (+2), 87. Finau, Stenson (+3), 122. R.Fisher, Fitzpatrick, Spieth (+5), 142, Cauley, Poulter (+7).

Leaderboard

Top 10 prvního kola

Valspar18Top10_1k

Sestřih 1. kola                                 1. kolo Tigera Woodse

  

Tiger Woods – jeho rána od stromu na 16. jamce

.

Copperhead43Úvod
Valspar Championship jako obvykle vynechává hodně hráčů světové špičky. V Palm Harbor nebudou Dustin Johnson, Jon Rahm, Justin Thomas, Rickie Fowler, Hideki Matsuyama, Alex Noren  ani Tommy Fleetwood.

Ovšem hlavní postavou bude Tiger Woods. Valspar hraje poprvé. Má vzestupnou formu a bez ohledu na aktuální pozici ve světovém žebříčku je silným magnetem pro diváky a média. Dále budou hrát obhájce Hadwin, Spieth, Rose, McIlroy, Garcia, Stenson, Finau a pro nás stále zajímavý Alex Čejka.

Odborníci staví do role favoritů Justina Rose, Jordana Spietha, Tonyho Finau a Sergia Garciu.

Hraje se na hřišti Innisbrook Copperhead Course s parem 71 a délkou 6.592 metrů. Jamky hřiště si jednu po druhé můžete z ptačí perspektivy prohlédnout zde.

Dotace turnaje je 6,5 milionu dolarů. Loňským vítězem je Kanaďan Adam Hawin.

Leaderboard

Odkazy:     Innisbrook Copperhead     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje

Valspar Championship 2018 – preview

.

.