Golf Geum obarvení  nové levé 6.12.2018
Golf Geum obarvení od 6. 12. 2018 pravá část
Golf Geum obarvení od 6. 12. 2018 horní část

Zurich Classic – zvítězil Blixt se Smithem

01.05.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Zurich17Win

Jonas Blixt a Cameron Smith

PGA Tour – Zurich Classic of New Orleans, Avondale, Luisiana, USA (27. – 30.4.2017, časový posun -7 hodin)

Pondělí – play-off
Na čtvrté jamce rozehrávky zvítězila švédsko australská dvojice Jonas  Blixt a Cameron Smith. Pro Smithe je to první vítězství na PGA Tour .

Nový formát týmové soutěže se ukázal jako velice úspěšný a zajímavý i při propadu favoritů. Blixt se Smithem vedli od třetího kola, do čtvrtého měli dokonce náskok čtyř ran a přesto museli do rozehrávky. Ale soupeřům nebylo souzeno, Švéd s Australanem si po čtyřech jamkách rozehrávky přeci jenom došli pro pohár, vítězné prémie a všechny benefity vítěze turnaje PGA Tour popsané v úvodu. Každému z nich připadne odměna 1,022 milionu dolarů. Poražená dvojice si rozdělí napůl částku 823.600 dolarů.

Leaderboard

Sestřih play-off

.

Zurich17Playoff

Dvojice Blixt-Smith a Kisner-Brown

Neděle – 4. kolo
Tma a neuvěřitelná přihrávka Kevina Kisnera z třiceti metrů do eagle, prodloužila Zurich Classic o jeden hrací den. Dvojice Kisner-Brown v posledním kole smazala náskok čtyř úderů vedoucího páru Blixt-Smith a za stavu -27 si vynutila rozehrávku. Vzhledem k šestihodinovému přerušení 4. kola kvůli dešti se poslední jamka dohrávala téměř za tmy. Play-off se  proto bude v hrát v pondělí ráno.

První týmová soutěž PGA Tour za 36 let vyvrcholila úžasným dramatem, na jehož rozuzlení si musíme počkat do prvního májového dne. Favorité vyhořeli a o vítězství bojují dvě pramálo předpokládané dvojice. Kdo si na ně vsadil, zřejmě vyhraje spoustu peněz.

O vítězi i druhém místě se tedy rozhodne v pondělí.  Na třetím místě se umístila další překvapivá dvojice Kelly Kraft a Kevin Tray (-23). O ránu předstihli tým prvního z favoritů: Jordana Spiethe s Ryanem Palmerem (-22).

Český Němec Alex Čejka s Dánem Sorenem Kjeldsenem skončili na 24. místě (-15).

Další umístění: 5. Dufner-Krizzire, Koepka-Koepka (-19), 5. B.Watson-Holmes, Thomas-Cauley, Hoffman-Watney (-19), 14. Stricker-Kelly, Reed-Cantlay (-17), 24. Grace-Oosthuizen (-15), 32. Ogilvy-Poulter, Matsuyama-Tanihara (-13).

Za hranicí cutu po druhém kole zůstali mnozí favorité: Day-Fowler, Bradley-Steele, Berger-Pieters, Rose-Stenson a Hatton-Donaldson.

Top 10 čtvrtého kola před Play-Off

VyslZurich17_4kc

Leaderboard

Sestřih 4. kola

.

Zurich173k

Jonas Blixt a Cameron Smith

Sobota – 3. kolo
Blixt se Smithem udrželi vedení (-19) a vytvořili si náskok čtyř úderů. Reed s Cantlayem hodně kazili, zahráli o 13 úderů více a propadli se z druhého místa na 8. pozici (-11).
Na druhé místo (-15) se posunuly dvě dvojice: Kisner-Brown a Hoffman-Watney.
Dvojice Spieth-Palmer je stále ve hře, je na 4. místě, pět ran od čela turnaje.
Alex Čejka s Sorenem Kjedsenem ztratili 14 příček a jsou na 19. místě (-9).

Další pozice: 8. Bubba Watson-Holmes (-11), 15.  Ogilvy-Poulter, Stricker Kelly (-10), 15. Stricker-Kelly, Dufner-Kizzire (-10), 19. Grace-Oosthuize, Koepka-Koepka (-9), 29. Thomas-Cauley (-8), 34. Matusyama-Tanihara (-6).

 Top 10 třetího kola

VyslZurichClassic17_3k

Leaderboard

Sestřih 3. kola

.

Bilx-Smith

Jonas Blixt a Cameron Smith

Pátek – 2. kolo
Deset ran pod par, 62 úderů. Takový výsledek zahrál tým  dva týmy, který se dostaly do vedení Zurich Classic se skore -15.  Na prvním místě jsou po dvou kolech Jonas Blixt a Cameron Smith. Na druhé pozici, o ránu zpět, jsou Patrick Reed a Patrick Cantlay (-14). O třetí místo se dělí dvě dvojice s celkovým součtem -13  K.K.Choi-Charlie Wi a Troy Merritt-Robert Streb.
Vedoucí dvojice Stanley-Ruffel ustoupila po výsledku 66 na 5. pozici (-12).
Velmi dobře si vede Alex Čejka. Se spoluhráčem Dánem Kjeldsenem je na děleném 5. místě (-12).

Na 5. místě, tři údery od čela turnaje Jordan Spieth a Ryan Palmer. Jason Day a Rickie Fowler neprošli cutem.

Další pozice:  5. Hoffman-Watney (-12),  11. Dufner-Kizzie (-11), 14. Thomas-Cauley, Stricker-Kelly, Koepka-Koepka (-10), 23. Ogilvy-Poulter, Matsuyama-Tanihara (-9), 32. Bubba Watson-Holmes, Grace-Oosthuizen (-7).
Cutem neprošli: Bradley-Steele, Rose-Stenson, Hatton-Donaldson, Berger-Pieters.

Top 10 druhého kola

VyslZurich17_2kb

Leadeboard

Sestřih 2. kola

.

StanleyRuffels

Kyle Stanley – Ryan Ruffels

Čtvrtek – 1. kolo
V čele Zurich Classic jsou jedna předpokládaná a jedna překvapivá dvojice. Hrály se foursomy – alternate shot. Vedou Jordan Spieth s Ryanem Palmerem a Kyle Stanley s Ryanem Ruffelsem (-6). Australanovi Ruffelsovi, bude v sobotu teprve 19 let. O třetí místo se (-5) dělí čtyři dvojice: Choi-Wi, Martin-Crane, Blixt-Smith a Hoffman-Watney.

Favorizovaná dvojice Jason Day a Rickie Fowler nezačala nejlépe a je na 33. pozici (-1). Druhá ostře sledovaná dvojice Bubba Watson s J.B. Holmesem do čelních pozic také nezasáhla. S výsledkem +1 je až na 52. místě.
Alex Čejka se Sorenem Kjeldsenem zahráli 70 ran a jsou na 19. místě (-2).

Další pozice: 7. Stricker-Kelly, Reed-Cantlay (-4),  11. Koepka-Koepka, Ogilvy-Poulter, Matsuyama-Tanihara (-3), 19. Grace-Oosthuizen, Thomas-Cauley, Bradley-Steele (-2), 44. Rose-Stenson, Hatton-Donaldson (E), 52. Berger-Pieters (+1), 65. Chappel-Woodland (+2),

Top 10 prvního kola

VyslZurich17_1k

Leadeboard

Sestřih 1. kola

.

Fowler_Day

Rickie Fowler – Jason Day

Úvod
Zurich Classic of New Orleans se letos hraje v novém formátu. Startovní pole bude tvořeno osmdesáti dvoučlennými týmy (160 hráčů). První a třetí kolo se bude hrát foursome (alternate shot), druhé a čtvrté kolo fourball (best ball).
Každý z nejlepších dostupných hráčů žebříčku si k sobě může vybrat spoluhráče, který musí mít kartu PGA Tour, pokud nehraje na sponzorskou výjimku.

Po druhé kole bude proveden cut pro nejlepších 35 týmů a dělená místa.

Oficiálními vítězi turnaje budou oba členové týmu. Oba obdrží dvouletou kartu a způsobilost pro turnaje typu Invitational, včetně Tournament of Champions a The Players Championship. Členové vítězného týmu budou zařazeni do kategorie Vítězů turnajů pro PGA Championship.
Prize Money a FedEx Cup body budou rozděleny tak, že vítězným tým obdrží peníze a body za první a druhé místo a hráčům budou rozděleny napůl.

Týmy jsou již stanoveny a jejich sestavy najdete zde.
Favorizované jsou dvojice Day-Fowler, Spieth-Palmer, Rose-Stenson (zlatý a stříbrný z olympiády), Cauley-Thomas, Bradley-Steele, Berger-Pieters.
Pro nás je atraktivní dvojice Tyrrell Hatton-Jamie Donaldson, protože oba hráči v ČR úspěšně hráli. Hatton je amatérským mistrem ČR 2010 a Donaldson vítězem Czech Masters 2014. Česká stopa ve světovém golfu Alex Čejka bude hrát s Dánem Sorenem Kjeldsenem.

Hraje se na hřišti TPC Louisiana s parem 72 a délkou 6.789 metrů. Rekord hřiště je 61 úderů.

Dotace turnaje 7,1 milionu dolarů.

Odkazy:    TPC Lousiana   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje

.