PGA Tour – True South Classic

23.07.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – True South Classic, Annandale GC, Madison, Mississippi, USA
(19. – 22.7.2012, -6 hodin)

 

 

Scott Stallings

Neděle – finálové kolo
Scott Stallings udržel vedoucí pozici. Zahrál 68 ran (-4) a s konečným skóre -24 získal svůj druhý titul na PGA Tour. Získal ho takřka přesně po roce, loni triumfoval v Greenbrier Classic v posledním červencovém týdnu. Druhý skončil s odstupem dvou úderů jeho americký krajan Jason Bohn.
Stallings nejprve přišel o svůj náskok, ale pak zahrál birdie na jamkách 16 a 17. „To se mi šlo na osmnáctku mnohem lehčeji,“ usmál se čerstvý majitel šeku na 540 tisíc dolarů. Přestože jeho nejbližší konkurenti zahráli birdie na poslední jamce, on jistil titul puttem do paru. „Je to skvělé, protože tady byla spousta uchazečů o prvenství,“ připomněl, že špička hrála britské The Open a konkurence v Annandale byla vyrovnaná.
Německý hráč českého původu Alex Čejka obsadil konečnou 62. pozici. Ve finále zapsal výsledek 70 (-2) a dosáhl celkové bilance -6.
Další pořadí: 3. Horschell (-20), 4. Cauley (-19), 5. Brown, Claxton, McGirt (-18), 8. Killeen (-17), 9. teater (-16), 62. Čejka (-6).

Dohrávka 3. kola
V čele se udržel Američan Scott Stallings, jenž se dostal až na skóre -20. O jednu ránu horší průběžné skóre měl jeho krajan Billy Horschell. Alex Čejka zahrál 73 ran (+1) a propadl se na 66. místo průběžného pořadí.

Sobota – 3. kolo
Také třetí kolo zůstalo nedohráno, ovládají ho Američané. Lídrem v klubovně je Američan Scott Stallings se skóre -18. Na deseti jamkách, jež absolvoval, hraje šest pod par. Páteční lídr Billy Horschel má za sebou devět jamek a jeho -14 stačí zatím na dělenou druhou pozici, o kterou se dělí s Jasonem Bohnem (devět jamek) a Heathetm Slocumem (třináct). nejvýše postaveným účastníkem s kompletním programem je samostatně pátý William McGirt, jenž zapsal 64 ran (-8) a celkově -13.
Alex Čejka absolvoval patnáct jamek, zapsal na nich dvě bogey a jedno birdie. S průběžnou bilancí -4 klesl na rozhraní šesté a sedmé desítky leaderboardu.

Sobota – dohrávka 2. kola
V čele se po plánované polovině programu udržel Billy Horschell s průběžným skóre -13, ale dotáhl se na něj jeho americký krajan Jason Bohn. Oba vedou o ránu před dvojicí dalších domácích golfistů Mattem Bettencourtem a Scottem Stallingsem. Alex Čejka zahrál 69 ran (-3) a po čtvrtečních 70 prošel cutem o dvě rány.
Další pořadí: 11. Duke (-9), 16. de Jonge (-8), 41. Čejka (-5).

Pátek – 2. kolo
Velké zpoždění se nepodařilo dohnat a hra byla ukončena pro tmu ve chvíli, kdy členové posledních flightů mohli do skórkaret zapsat to, co absolvovali na čtvrtých greenech. Do čela se propracoval Američan Billy Horschel, jehož výkon 63 ran (-9), sestavený ze dvou aeglů a pěti birdie, znamená posun na průběžnou bilanci -13. Na druhé pozici je se ztrátou jednoho úderu jeho krajan Matt Bettencourt. Stejné skóre -12 má zatím čtvrteční lídr a další z domácích hráčů Jason Bohn. Ten má však má za sebou jen polovinu denního programu a nastoupí do sobotní ranní dohrávky.
Cut je momentálně na hranici -3 a až pod ní figuruje v leaderboardu Alex Čejka. Německý hráč českého původu začal na desátém odpališti a zahrál na tomto pětiparu bogey. Pak vytvořil sérii šesti parů, než byl také on nucen přerušit hru. O postup do finálové části bude tedy muset zabojovat na zbylých deseti jamkách.

Dohrávka 1. kola
V čele zůstal Jason Bohn se skóre 64 (-8) o ránu před Markem Guthriem. Za oběma Američany se vytvořila skupina devíti hráčů se ztrátou dvou úderů na čelo.

Čtvrtek – 1. kolo
Hra byla vinou  špatného počasí ukončena poměrně záhy po startu posledních flightů. Některé se dostaly pouze na green druhé jamky, pak už se nehrálo. V čele je  devětadvacetiletý Američan Jason Bohn se skóre 64 (-8). zahrál bezchybně s osmi birdie a vede o jeden úder před samostatně druhým krajanem Lukem Guthriem.
V dopoledním programu dokončil kompletní osmnáctku také Alex Čejka. Jeho čtyři bogey a dvě birdie, tedy výsledek 70 (-2) znamenají momentální pozici ve čtvrté desítce průběžného pořadí.

Turnaj s průměrným obsazeným turnaje. Hrát bude Brendon de Jonge, D.A. Points, Mike Weir, Arjun Atwal, Ryuji Imada či Alex Čejka.

Hřiště Annandale GC navrhoval Jack Nicklaus a má délku 6 582 metrů a par 72.

Dotace turnaje je 3 miliony dolarů (zhruba 62 milionů českých korun). Na vítěze čeká prémie 540 tis. dolarů (asi 11,2 milionů korun českých).

Odkazy: … Annandale GCSatelitní mapa hřištěStránky turnajeSvětový žebříček …  Finanční žebříček