The Northern Trust – zvítězil DeChambeau

22.08.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Bryson DeChambeau

Bryson DeChambeau

PGA Tour – The Northern Trust, Paramus, New Jersey, USA (23. 26.8.2018, -6 hodin)

Neděle – poslední kolo
Bryson DeChambeau uspěl. V posledním kole hrál čtyři birdie a dvě bogey, 69 ran, dvě pod par. Vyhrál s celkovým skore -18. Udržel vedení čtyř úderů a došel si pro pro třetí titul PGA Tour ve své dvouleté profesionální kariéře, pro 1,62 milionu dolarů a 2.000 bodu FedEx Cupu. S takovou dávkou bodů okamžitě poskočil do čela žebříčku FedExCupu. Ve světovém žebříčku se z 21. posunul na 12. místo.
Druhé místo obsadil Tony Finau (-14), o třetí pozici se podělili Billy Horschell a Cameron Smith (-13).

Spoluvedoucí hráč ze třetího kola Keegan Bradley ve finále herně zkolaboval. V nešťastné první devítce nasázel dvě double bogey, čtyři bogey a jediné birdie, takž byl v polovině kola sedm ran nad parem. Skore mu vydrželo až do konce, protože druhou devítku došel v paru s jedním birdie i bogey, 78 ran. Spadl o 32 míst na konečnou 34. pozici (-5).

Světová jednička Dustin Johnson si na závěr polepšil o 9 příček. Turnaj uzavřel na 11. místě (-10).

Jordan Spieth po skvělem třetím kole za 64, spadl opět do průměru, zahrál 73 ran, dvě nad par a ustoupil ze 7. na konečnou, 25. pozici (-7).

Výkon Tigera Woodse zůstal daleko za jeho skvělým výkonem z nedávného PGA Championship. Po kolech 71,71,68,70 skončil na 40. místě (-4).

Český rodák Alex Čejka obsadil konečné 56. místo (-2).

Další umístění:  8. Koepka, Thomas (-11), 15. Matsuyama, Mickelson (-9) 20. Hatton, Fleetwood (-8), 28. Simpson (-6), 34. Leishman, Watson, Lovemark (-5), 48. Poulter (-3), 60. Kuchar, Casey  (-1).

Konečné pořadí

Sestřih 4. kola                                                            Bryson DeChambeau

   

.

 

Bryson DeChambeaou

Bryson DeChambeaou

Sobota – 3. kolo
V sobotu to roztočili Bryson DeChambeau a Keegan Bradley. Dechambeau hrál devět birdie a jediné bogey, 63 ran, osm pod par a pokročil na vedoucí pozici (-16). Keegan Bradley zahrál nejlepší výsledek turnaje, čistých devět birdie, 62 ran  a z 33. místa přilétl na 2. pozici (-12). Čtyřiadvacetiletý DeChambeau si s náskokem čtyř úderů na Bradleyho jde pro svůj třetí titul v krátké, teprve dvouleté  profesionální kariéře.
O třetí místo (-11)  se dělí Cameron Smith a Tony Finau.

Lídři druhého kola Lovemark a Koepka odpadli. Lovemark po výkonu 73 ran, dvou na par spadl na 14. pozici (-8), Koepka po  72, jedné na par, na 7. pozici (-9).
Odpadl i Dustin Johnson. Ve třetím kole se čtyřmi birdie, třemi bogey a jedním double bogey přinesl 72 ran, jednu nad par a propadl se ze slibné 4. pozice o 16 míst na 20. příčku (-7).
Probudil se Jordan Spieth. Díky osmi birdie a jedinému bogey se lepšil se o šest úderů, hrál 64 ran, přeskočil 37 pozic a dosedl na 7. místo (-9).
Polepšil si Tiger Woods. Hrál tři birdie bez bogey, 68 ran a pokročil na 49. místo (-3).
Pozoruhodný je výsledek Phil Mickelson. Už potřetí v turnaji zahrál 68 ran vytáhl se na 7. pozici (-9).

Další pozice: 5. Scott (-10), 14. Day, Thomas (-8), 20. Simpson (-7), 26. Matsuyama (-6), 36. Fleetwood (-5), 42. Casey, Watson (-4), 58. Poulter, Kuchar, Hatton (-1), 66. Čejka (E).

Leaderboard

Sestřih 3. kola                                                    Bryson DeChambeau – 3. kolo

   

 

.

Brooks Koepka

Brooks Koepka

Pátek – 2. kolo
Vedou Jamie Lovemark a Brooks Koepka (-10). Třicetiletý Lovemark z druhé stovky světového žebříčku zopakoval čtvrtečních 66 ran, tentokrát se šesti birdie a jediným bogey, a uhájil 1. pozici. Světová dvojka, osmadvacetiletý Brooks Koepka hrál eagle, šest birdie a dvě bogey, přeskočil čtyři příčky a postavil se na 1. pozici vedle Lovemarka.
Na třetí příčku z dálky přilétl Australan Adam Scott. Nejlepší výsledek kola, osm birdie a jediné bogey, 64 ran, vynesly Scotta o 24 příček na 3. místo (-9).
Světová jednička Dustin Johnson  je hned v závěsu. Přes triple bogey na první jamce, pomocí osmi birdie a jednoho bogey zopakoval 67 ran a polepšil si o jeden schůdek na 4. pozici (-8), kterou sdílí s Brysonem DeChambeau.
Tommy Fleetwood ztratil jednu pozici, je na 6. místě (-7).
Tiger Woods se nezlepšil, hrál opět v paru, 71 ran a prošel cutem na posledním postupovém, 67. místě (E).
Český rodák Alex Čejka se v druhém kole zhoršil o sedm ran, ztratil 50 pozic, ale s rezervou jednoho úderu prošel cutem do dalších kol na 55. místě (-1).

Další pozice: 11. Mickelson, Finau, Thomas (-6),  17. Day, Simpson (-5), 33. Hatton (-3), 44. Spieth, Reed, Matsuyama, Casey (-2), 55. Kuchar (-1), 37. Poulter, Leishman (E).
Cutem neprošli:  Schauffele, Dufner, Noren, F.Molinari, Rahm, Rose.

Leaderboard

Sestřih 2. kola

Brooks Koepka – 2. kolo                                            Sustin Johnson – 2. kolo

   

.

Logo_NorthernTrust_43Čtvrtek – 1. kolo
Kevin Tway, Jamie Lovemark, Vaughn Taylor a Sean O´Hair.  Čtyři hráči s výsledkem 66 ran zaujali vedoucí pozici (-5).
Tiger Woods začal vlažně, hrál na úvod dvě birdie, dvě bogey, 71 ran, v paru a usadil se na 60. pozici (E).
Dustin Johnson a Brooks Koepka, kteří se přetahují o vedoucí pozici světového žebříčku, hráli shodně skvělých 67 úderů a sdílí 5. pozici (-4).  Pátou pozici sdílí také Tommy Fleetwood, Hideki Matsuyama, Paul Casey a senzačně český rodák Alex Čejka.
Světová pětka Justin Rose začal opatrně jednou ranou nad par a je na 80. místě (+1). Start nevyšel Jonu Rahmovi, aktuální pětce světového žebříčku. Sedm bogey a pouhé tři birdie, 75 ran odeslalo Španěla na 108. pozici (+4)

Další pozice:  18. DeChambeau, Mickelson (-3), 27. Thomas, Reed, Poulter, Finau, Hatton (-2), 60. Simpson, Watson, Day (E), 80. Kuchar, F.Molinari, Dufner, Noren (+1), 96. Leishman, Schauffele (+2).

Leaderboard

Sestřih 1. kola

Dustin Johnson – 1. kolo                                                   Tommy Fleetwodd – 1. kolo

    

.

.

FedexCupPlayoffsÚvod
Přichází  Fedex Cup Playoffs, série čtyř turnajů s progresivním cutem, dotací každého 9 milionu dolarů a čtyřnásobným počtem 2000 bodů za vítězství. Playoffs začne tento čtvrtek turnajem Nothern Trust, do kterého nastoupí prvních 125 hráčů aktuálního žebříčku FedEx Cup. Do dalšího turnaje Dell Technologies nastoupí už jenom 100 hráčů, do následného BMW Championship 70 hráčů a do posledního Tour Championship 30 hráčů žebříčku. Vítěz celého FedEx Cupu obdrží navíc 10 milionů dolarů.

Na staru se objeví nejsledovanější hráč sezóny Tiger Woods, dále loňský vítěz Dustin Johnson, Justin Thomas, Jordan Spieth, Brooks Koepka, Justin Rose, Tommy Fleetwood, Mark Leishman, Jon Rahm, Patrick Reed, Francesco Molinari, Phil Mickeslon nebo Paul Casey. Zajímavá je pro nás účast českého rodáka Alexe Čejky.
Chybět budou Rory McIlroy a Rickie Fowler, kteří první kolo vynechávají.

Hraje se na hřišti Ridgewood Country Clubu s parem 71 a délkou 6.392 metrů.

Dotace turnaje je 9 milionů dolarů, ze kterých je podíl pro vítěze 1,62 milionu. Loni zvítězil Dustin Johnson v play-off s Jordanem Spiethem.

Leaderboard

Odkazy:    Ridgewood CC   Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje

Northern Trust 2018  preview

.

.