Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

PGA Tour vystoupila proti zákazu dlouhých putterů

24.02.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Tim Finchem

Komisionář PGA Tour Tim Finchem informoval na tiskové konferenci v Maraně, dějišti Accenture World Golf Championship, že zámořská profesionální série je proti návrhu USGA a the R&A, zakázat patování s opěrou hole o tělo. Podkladem pro toto stanovisko je nedostatek důkazů, že takový způsob hry zvýhodňuje hráče proti těm, kteří používají klasický krátký putter.
„Naše ustanovení říkají, že respektujeme pravidla daná USGA, ale ponecháváme si možnost v některých případech to neudělat, pokud usoudíme, že je to vhodné,“ řekl Finchem.
Střešní organizace golfu na obou stranách Atlantiku loni oznámily úmysl zakázat používání tzv. belly putters. Opatření má vstoupit v platnost v roce 2016.
Patnáctičlenná hráčská rada a devítičlenný poradní sboru PGA Tour však dospěly k názoru, že chystané opatření jde proti zažité praxi. „Zákaz není v zájmu PGA Tour,“ potvrdil Finchem a podpořil stanovisko stejně znějícím názorem sdružení majitelů golfových hřišť. Zároveň dodal, že diskuse na dané téma by měla teprve začít a že všechny důležité organizace by měly postupovat při vytváření pravidel ve shodě, jako tomu bylo v případě vytváření světového žebříčku a na půdě olympijského hnutí.

 

 

 

.