12.12.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí

PGA Tour – Franklin Templeton Shootout, Tiburon Golf Club, Naples, Florida, USA
(8. -11.12.2011, +6 hod)

Neděle – finálové kolo
Dvojice Keegan Bradley, Brendan Steele udržela náskok před svými soupeři i ve finálovém kole. Mladí Američané zvítězili s celkovým skóre -32. O tři rány pozadu zůstala dvojice Rory Sabbatini, Jhonattan Vegas, ač dlouho šlapala vítězům na paty. O druhé místo se podělil i pár veteránů z Champions Tour Mark Calcavecchia, Nick Price.
Ve formátu scramble hrají profesionálové neuvěřitelná čísla. Nejlepší kolo předvedli zkušení Charles Howell III a Justin Leonard, neboť srazili dolů celých 14 ran. Vítězné duo ale nijak zvlášť nezaostalo, šlo 13 úderů do mínusu a na celkový součet po třech kolech nikdo neměl.
“Hráli jsme prostě dobře,” komentoval bezstarostně výhru v exhibici Bradley. “Začali jsme sice vlažně jako všechny dny tady, ale ke konci jsme byli dost dobří.” Ani jeden z vítězné dvojice se už dlouho nezúčastnil tříformátového turnaje, navíc ve dvojici, což pro pětadvacetiletého a osmadvacetiletého golfistu bylo vítaným osvěžením. Starší z dvojice Steele předvedl i eagle na čtrnácté jamce. “To byl bonus,” ušklíbl se.
Price, jemuž bude zanedlouho čtyřiapadesát, takže je starší než součet stáří obou vítězů, ocenil: “Šlo jim to dohromady skvěle. Neudělali moc chyb.”
Další pořadí: 4. Kelly, Stricker; Howell III, Leonard (-28), 6. Fowler, Villegas; Cink, Van Pelt; Campbell, DiMarco; Perry, Stallings (-26), 10. Dufner, O´Hair (-25), 11. McCarron, Norman (-24), 12. Kim, Simpson (-23).

Sobota – 2. kolo
Pár nových zámořských hvězd Keegan Bradley, Brendan Steele ještě zvýšil nasazené tempo a využil možnosti hrát lepší odpal jednoho z dvojice, což byl formát zvolený pro druhý den, a zapsal dest ran pod par. S průběžným skóre -19 se dostal do čela před pár Mark Calcavecchia, Nick Price. Také tito veteráni se činili a zopakovali svých mínus devět ze středy. Na třetí místo se o další úder zpět na třetí pozici výkonem dne -12 vyhoupli Rory Sabbatini a Jhonattan Vegas.
“Řekli jsme si, že nebudeme hrát hloupě agresivně a že chceme být oba vždy ve hře. Byla to docela zábava. Teď to vypadá celkem v pohodě a na ten scramble se těšíme,” komentoval Bradley výkon lídrů a Steele ho doplnil: “Byli jsme v jednu chvíli v náskoku dvou ran a chtěli jsme tři. Ale tihle borci tady jsou fakt dobří. Calcavecchia s Pricem totiž reprezentují seniorskou Champions Tour a ačkoli to vypadalo, že po druhém kole klesnou v pořadí níž, na závěrečných sedmi jamkách zapsali šest birdie a dostali se do kontaktu.
Další pořadí: 4. Fowler, Villegas (-16), 5. Kelly, Stricker; Perry, Stallings (-15), 7. Howell III, Leonard; Kim, Simpson; Dufner, O´Hair (-14), 10. McCarron, Norman, Campbell, DiMarco (-13), 12. Cink, Van Pelt (-12).

Pátek – 1.kolo
Po prvním kole jsou v čele dvojice Keegan Bradley, Brendan Steele a Mark Calcavecchia, Nick Price (-9). Na třetí pozici přenocují Jerry Kelly a Steve Stricker (-8).
Hrdinou dne byl zejméná Price, jenž ve formátu střídavé hry svého partnera na dvanácté jamce úplně vynechal. Zahrál hole-in-one a bylo hotovo. Na poslední jamce navíc proměnil osmimetrový putt do birdie. “Když zahrajete eso, co k tomu dodat?” usmíval se šibalsky. “Začali jsme slušně, povzbudilo nás to a pak už jsme hráli líp a líp.”
Price a Calcavecchiou by vítězstvím stanovili nový rekord, protože dosud nikdy turnaj nevyhrála dvojice z Champions Tour. Druhý jmenovaný s jinými partnery vyhrál turnaj už v letech 2007 (s Woodym Austinem) a 1995 (se Stevem Elkingtonem).
Bradley se Steelem jsou coby pětadvacetiletý a osmadvacetiletý hráč o generaci mladší. Na první devítce byli pouze na bilanci -1, ale pak se rozehráli k neuvěřitelnému výkonu a na závěrečných šesti jamkách přidali sedm ran pod par. Oba se střídali ve vynikajících úderech, na třináctce proměnil Steele bunker shot v eagle. Bradley zase předtím uchránil dvojici od velkého zklamání na devítce, kde proměnil dlouhý putt do bogey. “Zahrát double, to by v tomhle formátu znamenalo konec nadějí,” oddychl si Steele, jenž předtím chyboval.
Další pořadí: 4. Fowler, Villegas (-7), 5. Dufner, O’Hair (-6), 6. Kim, Simpson; Sabbatini, Vegas; Perry, Stallings (-5), 9. Howell III, Leonard; Campbell, DiMarco (-4), 11. McCarron, Norman (-3), 12. Cink, Van Pelt (-2).

Poslední turnaj sezóny PGA je turnaj dvanácti dvoučlenných týmů, který se hraje na tři kola. Každé kolo bude mít jiný systém, v prvním kole se hraje modified alternate shot, ve druhém kole betterball a ve třetím kole texas scramble. Startovat budou ve dvojicích Scott McCarron & Greg Norman, Keegan Bradley & Brendan Steele, Charles Howell III & Justin Leonard, Anthony Kim & Webb Simpson, Stewart Cink & Bo Van Pelt, Chad Campbell & Chris DiMarco, Jerry Kelly & Steve Stricker, Rickie Fowler & Camilo Villegas, Jason Dufner & Sean O’Hair, Rory Sabbatini & Jhonattan Vegas, Mark Calcavecchia & Nick Price, J.B. Holmes & Kenny Perry.
Loni zde zvítězila dvojice Dustin Johnson a Ian Poulter. Ani jeden hráč z této dvojice se neúčastní turnaje.

Hraje se na hřišti Tiburon Golf Club  s parem 72 a délkou 6 664 metrů.

Dotace turnaje 3 miliony dolarů (56,7 milionů českých korun). Pro vítěze je přichystán šek v hodnotě 375 tis. dolarů (7,1 milionů českých korun).

Odkazy: … Tiburon Golf ClubSatelitní mapa hřištěStránky turnaje

Počet přečtení: 1 478