Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

PGA Tour – Franklin Templeton Shootout

09.12.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Franklin Templeton Shootout, Tiburon Golf Club, Naples, Florida, USA
(7. -9.12.2012, -6 hod)


Neděle – finálové kolo
Chvíli to vypadalo, že by černí koňové turnaje Charles Howell III a Rory Sabbatini mohli vyrvat lídrům jejich titul, ale nakonec si vítězství vzali zpátky Sean O´Hair a Kenny Perry. Ten se stal vítězem už potřetí, předtím se mu to podařilo v roce 2005 s Johnem Hustonem a v roce 2008 se Scottem Hochem. „Každý z těch tří je trochu jiný. S Johnem jsme byli vyrovnaní, pak se Scottem se mi neuvěřitelně dařilo a teď jsem Seana doplňoval,“ řekl skromně Perry, jenž je ve dvaapadesáti letech zároveň nejstarším vítězem exhibičního podniku. „Nejlepší na tom je, že jsme si při tom užili moře zábavy. Jako děti, které mají radost z toho, co zrovna dělají,“ doplnil svého partnera O´Hair.
Přestože v posledním hracím dnu dosáhli až čtvrtého nejlepšího výsledku, konečné skóre -31 jim každému vyneslo prémii 375 tisíc dolarů. Zmíněná konkurenční dvojice skončila druhá s odstupem jedné rány, o další dva údery zpět jsou samostatně třetí Vijay Singh s Jasonem Dufnerem.
Ve formátu scramble, kdy oba hráči jedné dvojice vždy hrají z místa, kde leží lépe umístěný míč, je snazší skórovat než v předchozích dvou, z nichž se exhibiční turnaj pořádaný Gregem Normanem skládá. I proto byl snadno možný zvrat ve vývoji, stejně jako kontr vedoucího páru. Howell se Sabbatinim předvedli nejlepší výsledek dne 57 (-15), což je tak jako tak skvělé skóre. O´Hair a Perry byli v neděli o tři rány horší, nicméně stále skvělí. „Vždycky, když nás dohnali, věděli jsme, že máme dost jamek na skórování,“ usmíval se dál Perry, jenž proměnil několik solidně dlouhých puttů a výtečně zužitkoval předchozí O´Hairovy rány.

Konečné výsledky:

Sobota – 2. kolo
Útok ze druhé pozice se povedl dvojici Sean O´Hair, Kenny Perry, která zahrála jeden ze dvou dvouciferných výsledků dne, a to rovnou ten nejlepší 61 (-11). Dostala se tak na průběžné skóre 19 ran pod par. Ve formátu better ball, kdy všichni zahrají jamku svým míčem a páru se počítá lepší výsledek, se oba střídali ve skórování. „Když jsem nešel do jamky já, udělal to Kenny. A naopak když on tu šanci neměl, vzal jsem to na sebe,“ řekl třicetiletý O´Hair, jenž individuální titul získal naposledy v loňské sezoně a v letošní si vydělal 1,16 milionu dolarů. V této exhibici si vítězové dělí 750 tisíc.
Páteční lídři Davis Love III s Brandtem Snedekerem klesli na druhé místo a mají ztrátu dvou úderů na vedoucí konkurenty. Na deset ran pod par se dostalo ještě duo Stewart Cink, Carl Pettersson a postoupilo na dělené třetí místo. Hostitel Greg Norman se ve spolupráci s Fredrikem Jacobsonem posunuli na předposlední pozici.
Nejlepší dvojici nezastavila ani téměř dvouhodinová přestávka, zapříčiněná prudkým deštěm. Naopak, jako by je nabudila. Před ní skóroval O´Hair chip-inem na třinácté jamce a když byla hra obnovena, blýskl se Perry. Zahrál birdie na jamkách 14 a 15, O´Hair ho vystřídal stejnými úspěchy na číslech 16 a 17 a vrchol série přišel v podobě birdie na osmnáctce, jehož autorem byl zase Perry. „Myslím, že v neděli bude mít kdokoli problém nás dostihnout,“ dodal O´Hair.

Výsledky 2. kola:


Pátek – 1. kolo
Kolo, v němž dvojice pokračovaly na každé jamce ve hře s lépe odpáleným míčem z týčka, se blýskli Davis Love III a Brandt Snedeker. Dosáhli skóre 62 (-10) a o dvě rány předčili dvojici Sean O´Hair, Kenny Perry. Další tři páry se dělí o třetí pozici opět s odstupem dvou úderů. Hostitel Greg Norman se svým partnerem Fredrikem Jacobsonem zaujali poslední dvanáctou pozici s bilancí even par.
Kapitán amerického rydercupového týmu Love III prozradil, že každý z členů jeho výběru chtěl letos být spárován právě se Snedekerem, a tak této pocty využil tentokrát sám. „Proto jsem si to tak užil, že jsem věděl, jak to bude zábavné a uvolněné,“ potvrdil starší z dvojice, v níž se oba členové blýskli několika skvělými putty. Jejich desítka birdie znamená rekord hřiště v tomto formátu hry (modified alternate shot).
Snedeker kompliment vrátil: „Poprvé v životě jsem viděl, jak se hrají taková skvělá železa na tříparech, a pochopil jsem, jak se má tato hra provozovat.“ Do vedení se při těsném vývoji skóre s Lovem dostali snížením vlastního čísla na jamkách 14, 15 a 17.

Výsledky 1. kola:

Poslední turnaj sezóny PGA je turnaj dvanácti dvoučlenných týmů, který se hraje na tři kola. Každé kolo bude mít jiný systém, v prvním kole se hraje modified alternate shot, ve druhém kole betterball a ve třetím kole texas scramble.

Loni zde zvítězila dvojice Keegan Bradley a Brendan Steele a rádi by obhájili titul.

Hraje se na hřišti Tiburon Golf Club  s parem 72 a délkou 6 664 metrů.

Dotace turnaje 3 miliony dolarů (58,5 milionů českých korun). Pro vítěze je přichystán šek v hodnotě 375 tis. dolarů (7,3 milionů českých korun).

Odkazy: … Tiburon Golf Club … Satelitní mapa hřiště … Stránky turnaje