PGA Tour – Children’s Miracle Network Hospital Classic

24.10.2011 | Martin Kučera | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Children’s Miracle Network Hospital Classic, Lake Buena Vista, Florida, USA
(20. – 23.10.2011, -6 hod)

Neděle – finálové kolo
Luke Donald udělal krok do historie. Letošní rok skončí jako světová jednička a k tomu má titul prvního muže finančního žebříčku US PGA Tour. Teď se může v klidu soustředit na obhajobu prvenství v Race To Dubai, stát se vládcem evropského kontinentu a tím i obou atlantických břehů. „Byl to úžasný rok. Jsem velmi, velmi spokojen,“ radoval se z toho, že nastřádal na americkém okruhu 6,68 milionu dolarů.
V závěrečném kole disneylandského turnaje předvedl golf hodný takového vladaře. Zapsal sice dvě bogey, ale také deset birdie, bylo z toho konečné skóre 64 (-8). Jedinečná byla Angličanova série šesti birdie mezi desátou a patnáctou jamkou. „Nevypadalo to se mnou dobře, ale ta šňůra přišla v pravý čas, zrovna když bylo v sázce všechno,“ doložil třiatřicetiletý hráč, že se dokázal koncentrovat v nejpříhodnější chvíli. S  pomocí skvělého výkonu na druhé devítce zakončil poslední bodovaný turnaj zámořské série s bilancí 17 ran pod par. Nikdo z konkurentů jej nedokázal ohrozit.
Donald vlastně vyhrál v dokonale přímém souboji, protože jeho jediný konkurent Webb Simpson s ním absolvoval nedělní kolo ve společném flightu. „Hrál jsem proti nejlepšímu hráči světa. Očekával jsem, že se mu bude dařit,“ odtušil poražený, jenž na závěr floridského klání dokázal zahrát pouze tři pod par a klesl na konečné šesté místo se ztrátou čtyř ran na vítěze. Ve finančním žebříčku obsadil druhou příčku, na jeho kontě je o 336 tisíd USD méně než na tom Donaldově.
Králi sezony nestačili ani konkurenti, kteří se o vedení dělili po sobotě. Kevin Chapell odpadl, protože nedokázal dostatečně skórovat a zakončil své vystoupení v even paru. Ale bojoval, zapsal tři bogey a tři birdie. Vlažněji si počínal Justin Leonard, v jehož skórkartě jsou pouze dvě birdie a jediné bogey. To vše do desáté jamky, na zbylých osmi střádal už jen pary. Přesto mu výkon stačil na konečnou druhou pozici s odstupem dvou úderů na Donalda.
Další pořadí: 3. Pernice Jr., Chapell (-14), 6. Simpson, Immelman (-13), 12. Stenson (-11), 28. Imada, Senden, Wi (-8), 37. Overton (-7), 44. Goosen (-6).

Sobota – 3. kolo
Justin Leonard se udržel ve vedení v turnaji. K němu se přidal po vydařeném kole Kevin Chappell (-14). Chappell si připsal sedm birdie a jedno bogey. Se ztrátou jedné rány je na třetím místě Bio Kim (-13).
Webb Simpson (-10) s největší pravděpodobností udrží v čele money listu. V dnešním kole zahrál pět birdie a dvě bogey a má náskok jedné rány před světovou jedničkou a druhým v money listu Lukem Donaldem (-9). Ten zahrál také pět birdie, ale přidal k tomu bohužel i jedno double-bogey a jedno bogey.
Další pořadí: 4. Stenson (-12), 9. Immelman (-10), 17. Stallings, Lamely, Woodland (-8), 36. Imada (-6), 39. Wi (-5), 49. Overton, Atwal, Calcavecchia (-4)

Pátek – 2. kolo
Druhé kolo bylo ve znamení nízkých čísel. Nejméně ran (63) ve 2. kole potřeboval Justin Leonard (-12), který se dostal do vedení turnaje spolu s dalšími dvěma hráči. Leonard zahrál čistou hry, kdy nasázel sedm birdie a jeden eagle. Nejvíce se mu podařila druhá devítka, kterou šel -6, celkově -9. Kromě Leonarda se dařilo i jeho dvěma soupeřům, se kterými se dělí i první příčku. Je to Korejec Bio Kim a Švéd Henrik Stenson.
Naopak se nedařilo světové jedničce Luke Donaldovi (-7), obešel kolo pouze za -1. Toho lehce využil Webb Simpson (-7), který se na Donalda dotáhl a jsou spolu 14. místě.
Cutem neprošli Boo Weekley, Davis Love III, Justin Rose, Rocco Mediate.
Další pořadí: 4. O´Hern (-10), 5. Woodland (-9), 14. Lamely, Tringale (-7), 20. Atwal (-6), 43. Goydos, Wi, Goosen (-4), 56. Imada, Gonzales, Lehman, Overton (-3)

Čtvrtek – 1. kolo
Po prvním kole nelze vyvodit leadera pro turnaj. Hned sedm hráčů zahrálo shodné nejnižší skóre -6. Mezi nimi byl světová jednička Luke Donald, který prošel prvním kolem bez ztráty a připisoval pouze birdie. Se stejným skóre můžeme jmenovat ještě Garyho Woodlanda, Arjuna Atwala, Scotta Stallingse, Nathana Greena, Dereka Lamelyho či Jamese Driscolla. O ránu méně (-5) zahrálo také sedm hráčů, Kris Blanks, Paul Stankowski a další.
Webb Simpson, leader money listu, je na děleném 15. místě se skóre -4.
Další pořadí: 15. Goosen (-4), 28. Howell III (-3), 43. Overton, Weekley, Ogilvie (-2), 63. Goydos, Imada (-1), 82. Lehman, Mediate (E), 95. Love III (+1), 118. Rose (+3)

Turnaj se hraje v resortu Walt Disney World a přivítá celkem silné startovní pole. Startovat bude loňský vítěz Robert Garrigus, který zvítězil náskokem tří ran před druhým Ronaldem Thatcher. Dále hrají Webb Simpson, Luke Donald, Gary Woodland, Jonathan Byrd, Justin Rose, Bryce Molder, Mark Calcavecchia, Ryuji Imada, Davis Love III či Retief Goosen.
Bude zajímavé sledovat souboj Webba Simpson a Luke Donalda, kteří bojují o první místo v Money Listu.

Hraje se na dvou hřištích Palm s parem 72 a délkou 6 410 metrů a Magnolia s parem 72 a délkou 6 451 metrů.

Dotace turnaje 4,7 milionu dolarů (86 milionů českých korun). Na vítěze čeká šek v hodnotě 846 tis. dolarů (15,5 milionů českých korun).

Odkazy: … Stránky hřiště PalmStránky hřiště MagnoliaSatelitní mapy obou hřišťStránky turnaje … Finanční žebříčekSvětový žebříček