PGA Tour – Honda Classic

25.02.2015 | Boris Šetina | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Honda Classic, Palm Beach Garden, Florida, USA (26.2. – 1.3.2015, časový posun -6 hodin)

Pondělí – finálové kolo
Nakonec se radoval ostřílený Ir Padraig Harrington, který v rozehrávce porazil Američana Daniela Bergera na druhé jamce (oba -6).  O třetí příčku (-5) se podělili Angličané Paul Casey a Ian Poulter se Skotem Russelem Knoxem.
Další pozice: 6. Donaldson (-4), 7. Donald, Reed  (-3), 11. Luiten, Sabbatini, Steele (-2), 16. Villegas (-1), 17. Mickelson (E), 25. DeJonge, iShikawa, Westwood (+2), 31. Garcia, Martin, Fowler (+3), 44. Henley, Kaymer, Yang (+5), 51.- Koepka (+6).

 

Neděle – finálové kolo
Velkou část nedělního programu spotřebovala dohrávka třetího kola. Finálové kolo začalo pozdě, bude s příchodem tmy přerušeno a bude se dohrávat v pondělí.

Sobota a neděle – 3. kolo
Sobotní třetí kolo bylo pro příšerné počasí přerušeno (viz video), čelo turnaje ani neodstartovalo. Několik hráčů se dostalo nejdále na 3. jamku. Dohrávalo se v neděli.
Do čela postoupil Angličan Ian Poulter (-9) následován o tři rány zpět dvojicí Harrington Reed (-6).
Další pozice: 5. Mickelson (-3), 12. Donald, Dufner (E), 18. DeJonge, Ishikawa (+2), 28. Koepka, Garcia (+2), 37. Garrigus, Fowler (+3), 51. Watney, Kaymer (+5), 56. Westwood (+6).

 

Sobota – dohrávka druhého kola
Rory McIlroy neprošel cutem. Po dohrávce zůstal cut na hodnotě +4, což znamená stop pro značný počet prvotřídních hráčů,. Cutem neprošli Rory McIlroy, Harris English, Justin Rose, Zach Johnson, Graeme McDowell, Ernie Els, Retief Goosen, Keagan Bradley, Jason Kokrak, Francesco Molinari, Victor Dubuisson, Lucas Glover, Vijay Singh, Dustin Johnson, Sang-Moon Bae, Charl Schwartzel a Alex Čejka.
Do čela se propracoval ostřílený Ir Padraig Harrington (-7) následovaný Patrickem Reedem (-6) a dvojicí Ian Poulter-Brendan Steele (-5).
Na osmé místo se vysunul Phil Mickelson (-2).

 

Pátek – 2. kolo
Druhé kolo bylo pro tmu přerušeno. V čele je Brendan Steele, který přerušil na 4. jamce se skore  -8. Plný počet jamek druhého kola má Patrick Reed. Se skore -6 je na průběžném 2. místě (-6). Na třetí pozici přenocuje Jim Herman (-5), který přerušil na 3. jamce.
Nedaří se Rory McIlroyovi, který má plný počet jamek. Ani s druhým kolem nemůže být spokojen a bude napjatě sledovat pohyb hranice cutu. Hrál pět bogey a jediné birdie. S celkovým skore +7 je na 103. místě. Předpokládaný cut je zatím na +4.
Podobně je na tom Alex Čejka. Zhoršil se o sedm úderů a klesl na 103. pozici (+7).

 

Čtvrtek – 1. kolo
Po prvním kole vede méně známý Američan Jim Herman, který je aktuálně na 394. místě světového žebříčku. Překvapivý lídr zahrál 65 úderů, čistých pět birdie a je v čele turnaje o ránu před Brendanem Steele (-4). „Mínus pět je trochu neočekávané, snažil jsem se udržet kolem paru,“ žertoval po hře Jim Herman.
O třetí pozici (-3) se dělí Padraig Harringon, Martin Flores a Patrick Reed.  Nejsledovanější hráč Rory McIlroy začal vlažně. Má ve skorkartě zapsané dvě double bogey, tři bogey a tři birdie, celkem 73 úderů (+3). Přenocuje na 79. pozici. Lépe první kolo zvládl český rodák Alex Čejka se skore even par, které znamená 20. pozici (E).

Další pozice: 6. Kaymer, Donaldson (-2), 13. DeJonge, Donald, Casey (-1), 20. Fowler, Kokrak, Huh, Garrigus, Martin (E), 35. Mickelson, Westwood, Poulter, Luiten, Vegas, English, Stallings (+1), 62. Garcia, Cabrera, Goosen (+2), 79. Wantnety, Cink, Dubuisson, Villegas, F.Molinari, Gallacher (+3), 102. Ishikawa, Noh, McDowell, Singh (+4), 130. Els, Bae (+7), 135. Koepka (8), 138.Schwartzel, VanPelt (+9).

Před turnajem
Rory McIlroy, Justin Rose, Lee Westwood, Martin Kaymer a Keegan Bradley je pětice favoritů turnaje Honda Classic podle pgatour.com. Na startu budou také Mickelson, Garcia, Casey, McDowell, Koepka, Dubuisson, Els, Fowler, Garcia, Poulter, Schwartzel, Kokrak, obhájce loňského vítězství Russel Henley a český rodák Alex Čejka.

The Champion Course hřiště PGA National má být nejtěžší hřiště na okruhu. Celé hřiště a slavná Medvědí past, tj. jamky 15 16 a 17 doznaly úprav novou trávou, přidáním většího množství vody a bunkrů, a rozšířením jamek 1, 9,  15 a  17 .
Hřiště má par 70.

Dotace turnaje je 6,1 milionu dolarů. Loni zvítězil Američan Russel Henley, když ve čtyřčlenné  rozehrávce porazi McIlroye, Palmera a Knoxe.

Televizní přenosy Honda Classic můžete sledovat na ČT Sport.

 

Odkazy: … PGA NationalHřiště na satelitní mapěStránky turnajeLoňské zpravodajství na Golf.cz

 

.