Adam Scott

PGA Grand Slam of Golf, Port Royal GC, Southampton Parish, Bermudy
(15. – 16. října 2013, časový posun: -5 hodin)

Středa – 2. kolo
Rekordem hřiště 64 úderů (-7) se dostal do čela a zvítězil Australan Adam Scott. Fenomenální kolo  je složeno   z pěti birdie a jednoho eagle. Scott za vítězství získal růžoové sako a 600.000 dolarů, přes 11 milionů českých korun.

Konečné výsledky:

Úterý – 1. kolo
V první kole byl nejlepší Vítěz U.S. Open Justin Rose s výsledkem -4. Sedm birdie a tři bogey dává dohromady výsledek výsledkem čtyři pod par a vedoucí pozici prvního dne. Vedení se Rose ujal od začátku po nevyzpytatelném odpalu, který mu skončil na vedlejší ferveji, odkud nebylo vidět na green. Ze 170 metrů poslal míč do půmetru od jamky do jasného birdie. O dvě rány zpět je Jason Dufner. Adam Scott na třetí pozici hrál 70 ran, Padraig Harrington 74.

Výsledek 1. kola:

Ani tentokrát se nepodařilo dát dohromady všechny čtyři major vítěze, a tak se k Australanu Adamu Scottovi (Masters), Angličanu Justinu Roseovi (US Open) a Američanovi Jasonu Dufnerovi (PGA Championship) přidá irský golfista Pádraig Harrington, jenž se loni dostal na start místo Roryho McIlroye a vyhrál. Miniturnaj na dvě kola se uskuteční po jedenatřicáté, popáté na stejném bermudském hřišti architekta Roberta Trenta Jonese Sr. s parem 71 a délkou 6 256 metrů. Mezi lety 1998 a 2006 ho sedmkrát vyhrál Tiger Woods. Letošní dotace činí 1,35 milionu dolarů (25,5 milionu korun) a kvarteto účastníků si na konto připíše 600 tisíc, 300 tisíc, 250 tisíc a 200 tisíc USD.

Odkazy: … Port Royal GCSatelitní mapa hřištěStránky turnaje Loňské zpravodajství na golf.cz

Počet přečtení: 1 426