Pettersen chlácholila chybujícího Woodse

01.09.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Tiger Woods, Suzann Pettersen a Notah Begay III

Tiger Woods se znovu objevil s holí v ruce. I když opět nevyhrál, absolvoval akci s úsměvem na rtech. Šlo totiž o charitativní exhibici jeho dávného přítele Notah Begay Challenge pro smíšené dvojice.

Američanovou partnerkou byla Suzann Pettersen. „Hrála skvěle, rozhodně me podržela,“ složil Woods poklonu norské golfistce. Potřeboval to, protože sice úvodním drivem přiměl tři tisícovky diváků skandovat jeho jméno, ale celkově měla jeho hra daleko do úrovně z předloňska.

Tehdy trefil každou fairway a ve formátu skins game vyhrál tři ze závěrečných čtyřech jamek nad Camillem Villegasem. „Dnes to bylo v pohodě. Většinu roku jsem byl zraněný a abych se dostal na úroveň z dubnové Augusty, potřebuju procvičovat.“

To přitom původně na ostré akci neplánoval, protože výsledky z pouhých osmi turnajů, jichž se letos zúčastnil, mu neumožnily hrát play-off. Ale snaha startovat na Prezidentském poháru jej přiměla přihlásit se na Frys.com Open, druhý turnaj Podzimní série v San Martinu v Kalifornii.

Jelikož Fred Couples, kapitán amerického týmu, Woodsovu nominaci podmínil alespoň minimální herní praxí, bývalý světový hráč číslo 1 zavítá do CordeValle Golf Clubu, nacházejícího se nedaleko Stanfordu, místu jeho univerzitních studijí.

„Řekl mi to tak, protože mě chce mít v týmu. On určí, koho vybere,“ zopakoval Woods ve Veroně ve státě New York, kde Begay pořádal turnaj, jehož výtěžek vě výši půl milionu dolarů jde na konto jeho nadace pomáhající původním obyvatelům Ameriky, trpícím obezitou a cukrovkou, kterou trpěl jeho otec. Sám Notah Begay III, vítěz čtyř turnajů PGA Tour,  je stoprocentním Indiánem, potomkem kmene Navajo.

Woods alespoň pomůže ještě tím, že jím věnovaný předmět by měl být lákadlem chystané aukce. Begay si od ní slibuje další milion dolarů, nějakou věc ze svého majteku věnovali všichni účastníci.

Exhibici vyhrála dvojice Hunter Mahan, Cristie Kerr, na druhém místě skončili Rickie Fowler a Annika Sörenstam. Zatímco někteří účastníci a mnohé účastnice předvedli i rány exhibičního charakteru, Woods se občas doslova pachtil za dobrým úderem. „V pohodě, parťáku,“ povzbuzovala jej Pettersen, když se mu něco nepovedlo.