Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Pět Čechů na ProGolf Tour

09.05.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

ProGolf Tour – GreenEagle Classic, Golfanalge GreenEagle, Winsen, Německo
(7. – 9. května, bez časového posunu)

 

Čtvrtek – finálové kolo
Ondřeji Lieserovi a Stanislavu Matušovi se podařil průnik do top 20, přestože oba opět zahráli nad par a jejich konečné skóre je +8. Lukáš Tintěra po vzedmutí v prostředním kole opět klesl na úroveň svého zahajovacího výsledku, dal dohromady 80 (+7) a s konečným skóre +14 se podělil o 39. pozici, předposlední z těch, co prošli cutem. Vyhrál Němec Florian Fritsch, jehož konečná bilance -3 z něj dělá jediného účastníka v mínusových číslech.
Lieser zapisoval až do dvanáctky jen pary a vypadalo to nadějně, pak ale v krátkém sledu přidal tři bogey a na konečný výkon 75 ran (+2) se dostal díky birdie na osmnáctce. Matuš si potřetí neodpustil double bogey, tentokrát na čtyřparové desítce. Se dvěma birdie a dvěma bogey dal dohromady týž konečný zápis jako jeho krajan.
Oběma za dvacáté místo přibylo na kontě 415,25 eur. Pro Matuše to znamená posun na 2 167,35 eur, z českých golfistů je v Order of Merit nejvýš, dvaapadesátý. Pro Liesera je to po třech neúspěšných cutech první finanční zisk.
Češi ve finančním žebříčku: 52. Matuš, 62. Tintěra, 71. Mrůzek, 97. Nový, 103. Lieser.

Středa – 2. kolo
Ondřej Lieser a Stanislav Matuš se skóre +6, Lukáš Tintěra s bilancí o jednu ránu horší, celé trio českých golfistů se představí ve finálovém kole. Jan Zedníček za cutem zaostal devět ran a Tadeáš Sedláček plných jednadvacet. Těžké hřiště znamená, že na top 10 stačí hrát v plusu, jen Nizozemec Daan Huizing a Němec Dennis Küpper, dělící se o vedení s výsledkem -2, jsou pod parem.
Tintěra dokázal, že se může měřit s nejlepšími výkonem 72 (-1). Přestože na druhé devítce (hrál ji jako svou první) zapsal i tři bogey, dostal se z krizové situace a vyhnal své číslo přesně na hodnotu, jaká znamenala postup z děleného 33. místa. Být o ránu horší, už by vypadl, takže jeho závěrečné birdie na devítce, kde v úterý naopak ránu ztratil, je velice cenné. Lieser zahrál přesně na úrovni svého úvodního vystoupení na turnaji 76 (+3), tentokrát bez double bogey. Matuš měl o ránu lepší denní výsledek a srovnal se se svým krajanem na bilanci +6 a průběžné 25. příčce.

 

Úterý – 1. kolo
Z českých hráčů si nejlépe vedl Ondřej Lieser, jehož výkon 76 ran (+3) stačí na průběžné 25. místo. O ránu zpět je na 38. dělené pozici Stanislav Matuš, o další úder víc zahrál Jan Zedníček, jenž má ještě na 53. příčce šanci na cut. Nedařilo se Lukáši Tintěrovi, který je na 87. pozici se skóre 81 ran (+8) částečně vinou dvou double bogey na pětiparech, ani Tadeáši Sedláčkovi. Tomu po výkonu 87 ran (+14) náleží až 124. místo. Debutant vysloveně nepropadl, ale bogey a double bogey je na takovou konkurenci příliš mnoho.
Vede Němec Florian Fritsch s bilancí 70 (-3). Svůj výkon ozdobil eaglem na závěrečné osmnácté jamce. To ostatně dokázal i Zedníček, avšak předešlé ztráty už nešlo dostatečně kompenzovat. Ani Lieser se nevyhnul výkyvům, provázejícím výkony Čechů. Nebýt dvou double bogey, byl by mohl být v mínusu. V Matušově skórkartě pro změnu chybí byť jen jediné birdie.

S přesunem série na evropský kontinent se zvyšuje kontingent českých hráčů. Účast je tentokrát pětičlenná, ekipu tvoří Ondřej Lieser, Stanislav Matuš, Lukáš Tintěra, Jan Zedníček a Tadeáš Sedláček. Posledně jmenovaný byl letos v lednu přijat do české PGA jako jediný nový člen se statusem playing pro. Všichni se vydali na hřiště v Dolním Sasku až k severoněmeckému hansovnímu Hamburku do areálu se dvěma osmnáctkami. Nový podnik v kalendáři ProGolf Tour se bude hrát na Nord Course s parem 73 a délkou 7 208, kde všechny jamky lemuje či protíná voda. Dotace je tradiční – 30 tisíc eur (769 200 korun).

Odkazy: … Golfanalge GreenEagleHřiště na satelitní mapě …  Order of Merit