Pět Čechů na ProGolf Tour

14.08.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Pro Golf Tour: Augsburg Classic, Golfclub Augsburg, Bobingen-Burgwalden, Německo
(12. – 14. srpna 2013, bez časového posunu)

 

Lukáš Tintěra

Středa – finálové kolo
Další zhoršení vedlo k pádu Lukáše Tintěra výsledkovou listinou, který se zastavil na dělené jedenácté pozici. Jediný český golfista v závěrečném dějství zahrál 74 ran (+2) a dalšího top 10 se nedočkal.
Přitom měl slušný nástup, potřetí na turnaji zahrál birdie na čtyřparové třetí jamce. Uprostřed kola ale na Tintěru přišel útlum, mezi osmou a patnáctou jamkou zapsal pět bogey a bylo po útoku na špici. V závěru dvě rány ze skóre přece jen ještě ubral a s konečnou bilancí -4 zaostal šest úderů za vítězným Němcem Dennisem Küpperem.
Do finančního žebříčku získal český profesionál 598 eur, s celkovým letošním výdělkem 3 619,33 se posunul na 46. místo, je nejlepší ze všech krajanů v letošním ročníku ProGolf Tour.

Úterý – 2. kolo
Lukáš Tintěra prošel cutem jako jediný z Čechů, ale stojí to za to, protože postoupil na průběžné třetí místo, dělí se o něj se třemi konkurenty. Všichni jsou na průběžném skóre -6 a na vedoucího Rakušana Berniho Reitera ztrácejí pouze dvě rány. Tintěrovi zkazilo dojem double bogey ze tříparové jedenácté jamky, kde o den dřív zahrál jediné bogey. Tentokrát byla dvě a spolu s pěticí birdie to dalo dohromady 71 (-1).
Filip Mrůzek zůstal pod cutem o čtyři údery. Bývalo by mu stačilo zhoršení o jednu ránu, on však po pondělním even paru přinesl 77 (+5). Martin Příhoda byl v kole ještě o jeden úder horší a celkově skončil s plus osmi také daleko za postupem. Ladislav Ťupa nasbíral ve dvou dnech +13 a Petr Nič +17.

Pondělí – 1. kolo
Lukáš Tintěra se do toho opřel a znovu zaútočil na přední pozice. zahrál 67 ran (-5) a zařadil se do top 10, jen dva údery za nejlepšího muže dopolední části programu Andreu Romana z Itálie. Český golfista sice hrál jedno bogey na tříparové jedenáctce, ale šesti birdie tento dílčí nezdar dostatečně kompenzoval. Na cut zaútočil i Filip Mrůzek výkonem na úrovni even par 72, k němuž si pomohl závěrečným eaglem na pětiparové osmnáctce. Šanci má i Martin Příhoda, jenž skončil o jednu ránu v plusu, naopak ve spodní části výsledkové listiny jsou Ladislav Ťupa s výkonem 77 (+5) i Petr Nič, jenž přinesl 78 (+5).

Po delší přestávce se na scénu vrací Martin Příhoda, po dalším úspěchu v podobě umístění na penězích z minulého týdne budou usilovat Lukáš Tintěra a Filip Mrůzek, českou skupinu pak na počet pěti doplní ve startovním poli Petr Nič a Ladislav Ťupa. Ti všichni se utkají o podíly z tradiční dotace 30 tisíc eur (777 750 korun) na hřišti opečovávaném firmami bratří Langerů s parem 72. Od posledních úprav před necelými dvaceti lety patří k německé špičce.

Odkazy: … Golfclub AugsburgHřiště na satelitní mapěOrder of Merit