Pět Čechů na Challenge ve Švýcarsku

12.07.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Challenge Tour – Swiss Challenge, Golf Sempachersee, Lucern, Švýcarsko
(11. – 14. července 2013, bez časového posunu)

Pátek – 2. kolo
Velký potenciál, který se v něm skrývá, předvedl Filip Mrůzek, spoluautor třetího nejlepšího výsledku dne 66 ran (-5). Jenže ani zásadní zlepšení o čtrnáct ran oproti úvodnímu dějství nestačilo na účast ve finálové části turnaje. Mrůzek skončil s e skóre jako nejlepší z Čechů na děleném 104. místě. Proti jednomu bogey postavil šest birdie a naznačil, že by jej někdy na tomto okruhu mohla čekat solidní budoucnost. Ostatní jeho krajané skončili ještě hůř.
I Marek Nový výkonem těsně nad parem 72 naznačil, že budoucnost by ho mohla čekat slušná, jen to zahrát dvakrát za sebou, ale nejlépe pod parem.
Hranice cutu činí tentokrát -1, mnohem dál je anglický lídr Jamie Elson s průběžnou bilancí -11.
Výsledky a pořadí Čechů:
104. Mrůzek (+4), 120. Nový (+5), 147. Tintěra (+10), 148. Gál (+11), 154. Rajmont/am. (+22).

Čtvrtek – 1. kolo
Ani jeden z české pětice nezahrál výsledek, opravňující myslet na úspěšný cut, jehož hodnota se předpokládá na úrovni jedné rány pod parem. Marek Nový a Lukášem Tintěrou mají na kontě 75 ran (+4) , jenže i to stačí jen na druhou stovku průběžného pořadí. Petr Gál, Filip Mrůzek i Adam Rajmont jsou na samém chvostu výsledkové listiny.
V Tintěrově skórkartě jsou dvě birdie, ale také šest bogey, mimo jiné tři na závěrečných třech jamkách, které absolvoval, tedy sedmička, osmička a devítka. Nového potrápily jedenáctá a sedmnáctá jamka, kde hrál shodně double bogey. Naopak na první devítce hřiště, kterou absolvoval i on jako svou druhou, dvěma birdie skóre mírně vylepšil.
V čele je trojice hráčů s výsledkem 64 ran (-7). Tvoří ji Francouz Julian Guerrier, Velšan Stuart Manley a Angličan Ben Parker.
Výkony a pořadí Čechů: 127. Tintěra a Nový 75 (+4), 148. Gál 79 (+8), 151. Mrůzek 80 (+9), 155. Rajmont/am. 83 (+12).

Tentokrát pětice českých golfistů, mezi nimiž se na této scéně poprvé objevuje Filip Mrůzek, zkusí to, co se většině z nich před týdnem nepodařilo. Úkol opět zní jednoznačně: zdolat cut. Opakovaně se o to budou pokoušet další majitelé divokých karet Lukáš Tintěra, jenž byl minule hodně blízko, Petr Gál a také amatér Adam Rajmont, jehož neodradilo ani to, že při dvou letošních účastech mezi takovou konkurencí zahajoval výsledkem začínajícím osmičkou. A pak je tu Marek Nový, stabilní hráč okruhu, který už jednou v této sezoně do víkendové části nakoukl. Spolu s ostatními, mimo jiné s vítězi minulých dvou turnajů Dylanem Frittellim a Andreou Pavanem, se utkají na hřišti s parem 71, jehož délka napovídá, že to pro tyto hráče bude ostrý test. Hraje se o podíly z dotace 160 tisíc eur (4,14 milionu korun).

Odkazy: … Golf SempacherseeHřiště na satelitní mapě …  Stránky turnaje