Pes, který zastavil turnaj

07.10.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Opravdu neuvěřitelné zpestření hry zažil Paul Casey na turnaji Dunhill Links Championship. O zábavu měl on i diváci postaráno. Když si na dvanácté jamce hřiště Kingsbarns Golf Links v St. Andrews během druhého kola vyměřoval svůj pat, přiběhl na green zvědavý pes. Ten ho sice překvapil, ale to nebylo zdaleka vše. Neznámému psovi se nejspíše zalíbil Caseyho míček, a tak si ho bez nejmenších obav vzal a odběhl s ním.

Paul Casey tak na malou chvilku nebyl schopen vůbec hrát. Golfista se sice psa pokoušel přesvědčit, ale marně. Pes odběhl a Casey mezi tím chtěl odehrát náhradní balón, ale jeden z diváků psa u odpaliště třinácté jamky odchytl a míček Caseymu donesl. Golfista nakonec po dohodě s rozhodčím hrál se svým původním míčem a po dvojpatu zahrál na pětiparové jamce birdie. Protože je to sympaťák, dal míček psovi zpět.

Záhadný pes byl později identifikován jako Digby. Ten se rázem stal celebritou na Twitteru a Facebooku. Casey se k incidentu vyjádřil: „Je to nejdivnější věc, která se mi kdy na golfu přihodila. Psa jsem si všiml na odpališti dvanáctky a přišlo mi, že nás po fairwayi pronásledoval.“ Pak se mu ale Caseyho míček natolik zalíbil, že začal jednat. Celá anabáze se psem je podrobně rozepsaná na stránce hřiště.

 

Aneta Zárubová