ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Pes, který zastavil turnaj

07.10.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Opravdu neuvěřitelné zpestření hry zažil Paul Casey na turnaji Dunhill Links Championship. O zábavu měl on i diváci postaráno. Když si na dvanácté jamce hřiště Kingsbarns Golf Links v St. Andrews během druhého kola vyměřoval svůj pat, přiběhl na green zvědavý pes. Ten ho sice překvapil, ale to nebylo zdaleka vše. Neznámému psovi se nejspíše zalíbil Caseyho míček, a tak si ho bez nejmenších obav vzal a odběhl s ním.

Paul Casey tak na malou chvilku nebyl schopen vůbec hrát. Golfista se sice psa pokoušel přesvědčit, ale marně. Pes odběhl a Casey mezi tím chtěl odehrát náhradní balón, ale jeden z diváků psa u odpaliště třinácté jamky odchytl a míček Caseymu donesl. Golfista nakonec po dohodě s rozhodčím hrál se svým původním míčem a po dvojpatu zahrál na pětiparové jamce birdie. Protože je to sympaťák, dal míček psovi zpět.

Záhadný pes byl později identifikován jako Digby. Ten se rázem stal celebritou na Twitteru a Facebooku. Casey se k incidentu vyjádřil: „Je to nejdivnější věc, která se mi kdy na golfu přihodila. Psa jsem si všiml na odpališti dvanáctky a přišlo mi, že nás po fairwayi pronásledoval.“ Pak se mu ale Caseyho míček natolik zalíbil, že začal jednat. Celá anabáze se psem je podrobně rozepsaná na stránce hřiště.

 

Aneta Zárubová

Počet přečtení: 1 525
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017