Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Pavin a jeho výběr: zariskoval a vybral Fowlera

08.09.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Corey Pavin učinil velmi riskantní rozhodnutí. Jakožto kapitán amerického týmu jmenoval mladého Rickieho Fowlera jedním ze svých čtyř vybraných hráčů na Ryder Cup. Měl i jiné možnosti, ale rozhodl se jít riskantní cestou.

Fowlerovi je 21, na PGA Tour ještě nevyhrál a v žebříčku na Ryder Cup byl na 20. místě. Navíc se ve svých posledních turnajích umístil na 33., 58., 36. a 41. místě. Fowler je ale velmi žádaným hráčem, což Pavin v úterý potvrdil na tiskové konferenci na New Yorské burze.

Jeho rozhodnutí nebylo do poslední chvíle vůbec jasné. Pavin jmenoval Fowlerovy úspěchy například z Walker Cupu, kdy hrál za Spojené státy v roce 2007 a 2009, ale ještě jako amatér. Ryder Cup už ochrannou síť amatérského statusu postrádá.

Pavin prohlásil, že zná mnoho jiných golfistů, kteří by si zasloužili v týmu být. Také ale přiznal se, že Fowlera považuje za jejich želízko v ohni. Mezi těmi, kteří se umístili v žebříčku lépe než Fowler byli například J.B. Holmes, Sean O’Hair a Nick Watney, všichni již s několika vítězstvími na PGA Tour. Byli takzvanou bezpečnější cestou, ale Fowler zajisté vzbudí více nadšení. Je mladý a talentovaný, což se počítá

Pavin na konferenci prohlásil, že do týmu vnese trochu barvy, mládí a energie. Narážel tím i na pestrobarevné kombinace, které si Fowler na hřiště obléká. Fowler ale nebyl rozhodně vybrán, aby tým povzbuzoval. Sází se hlavně na jeho výkon, teprve pak se uvidí, jestli se Pavinovi jeho riskantní rozhodnutí, kterým vyvolal vlnu kritiky, vyplatilo.

Tiger Woods byl jasný, stejně tak i Zach Johnson. Stewart Cink hrál již na čtyřech Ryder Cupech a čtyřech Presidents Cupech. Fowler je zatím velká neznámá. Pavin ale sebejistě tvrdí, že Fowler obrovský tlak zvládne.


Aneta Zárubová