Gretzky na obálce Golf Digest – špatně?

05.04.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Paulina Gretzky - obálky GD duben 2014

Poslední vydání amerického Golf Digestu má na obálce nádhernou Paulinu Gretzky s golfovou holí v ruce. To se ani trochu nelíbí šéfovi Ladies PGA Tour Miku Whanovi, který je zklamán a znepokojen skutečností, že Golf Digest v době konání ženského majoru nezobrazuje opravdové golfové hvězdy, jakými jsou například Inbee Park, Stacy Levis, Lexi Thompson anebo Lydia Ko.

„Jestliže má časopis s názvem Golf Digest představovat ženy při hře a odvrátil se nyní od opravdových superstar tvořících historii posledních let, je jasně něco špatně,“ stěžuje si Whan.

„Paulina Gretzky je velkou celebritou v golfovém světě a splňuje všechny podmínky pro zobrazení na titulu“, kontruje redakce amerického Golf Digestu a web CNN přidává dvacítku odkazů na kontroverzní obálky jiných časopisů.

„Je to stav, na který jsme zvyklé,“ řekla špičková hráčka Stacy Lewis. „Je samozřejmé, že se Golf Digest snaží prodat svůj magazín, ale zároveň bychom rády viděly trochu respektu k ženské hře“, dodává.

Pětadvacetiletá partnerka golfisty Dustina Johnsona a dcera hokejisty Waynea Gretzkyho je modelkou a zpěvačkou. Ve zmiňovaném vydání mluví o svém zapojení do golfu a předvádí šest cviků pro zlepšení golfu v atraktivním cvičebním úboru.

 

Odkazy … Paulina Gretzky na obálce Golf  Digest…. reakce šéfa LPGA Mike Whana …. co na to CNN

.