Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Párování bude letos nuda? Nebo že by ne?

26.09.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Graeme McDowell, parťák pro světovou jedničku

U Američanů tolik záhad není. A u Evropanů? No vlastně také ne. První trénink na hřišti Medinah Country Clubu ukázal, že kapitán hostů José María Olazábal zřejmě testuje nejpravděpodobnější varianty složení dvojic pro páteční úvodní den Ryder Cupu. Angličané nastoupili proti Angličanům a Severoirové hráli spolu. Nebo že by začala taktická bitva?

„Je snadné uhodnout naši první osmičku pro páteční ranní program,“ potvrdil Graeme McDowell, jenž procházel jamkami po boku svého ulsterského krajana Roryho Mclroye. „Těším se na další dny našeho tréninku, ale povím vám naše první skupiny,“ dodal beze stopy spiklenectví McDowell.

Podle jeho nástinu vyšle španělský kapitán na prvním místě do hry Justina Rose s Ianem Poulterem a hned za nimi Leeho Westwooda s Lukem Donaldem. Za anglickou vozbou vytáhnou do boje oba severoirští kumpáni.

Americký kapitán Davis Love III má hlavu trochu zamotanou – buď tomu všemu uvěří, a pak pro něj bude snadné nasadit na jednotlivé dvojice do jednotlivých zápasů, nebo usoudí, že jde o klamavou hru, a pak je otázka, jak se zachová.

I když i u pořadatelského výběru se zdá, že párování bude nudné. Tiger Woods se stevem Strickerem, Jim Furyk s Brandtem Snedekerem, Phil Mickelson s Jasen Dufnerem, atd. Nebo že by dal Furyka s Mickelsonem dohromady jako loni na Prezidentském poháru?

Takže Američané jsou nakonec větší záhadou, protože pomineme-li tutovku Woodse se Strickerem, Love by mohl osvědčenou kombinaci veterán – nováček tentokrát zavrhnout. Jisté je jedno: dvanáctka domácích hráčů je vyrovnanější a záhy se všichni prostřídají. „Pamatuju si, že třeba takový Tiger chtěl dřív hrát pět zápasů. Dnes už to takové není, čtyři bude maximum,“ přitakal zkušený rydercupový harcovník Love.

Na evropské straně bude zajímavé sledovat, kdy Olazábal vytáhne další muže. Před dvěma lety se nakonec do hry dostali i Peter Hanson s Miguelem Ángelem Jiménezem, přestože se jim moc šancí nedávalo, a svým vítězstvím výrazně pomohli svým barvám do náskoku.

Olazábal vyslal svého zkušeného krajana Sergia Garcíu při tréninku do hry společně se Skotem Paulem Lawriem. To byla zajímavá kombinace. „Vedli jsme si mizerně, přišli jsme o pěknou sumičku,“ přiznal Lawrie. Typické golfové hecování tedy Evropanům nechybí, když před tak důležitým mačem hrají o drobné.

První ohlasy se vůbec nesly v lehkém tónu. Španělský kapitán na každý pád odmítl seriózně spekulovat o McDowellových prediktorských slovech. „Ne, vážně k tomu nic neřeknu,“ vrtěl hlavou. „Máme dost hráčů, kteří něco dokázali, a já věřím, že je dám dohromady tak, aby se splňovali a rozuměli si.“ Na Garcíovu adresu jen dodal: „Ten může hrát s kýmkoli.“

Takového univerzála Američané v týmu buď nemají, nebo ano, ale nevědí o něm. Nejspíš by této roli odpovídal Matt Kuchar, ale ten před dvěma lety svou neporaženou bilanci (dvě remízy a výhra) nastřádal kompletně v partnerství se Stewartem Cinkem, jenž letos nehraje. Z loňského Prezidentského poháru by Love mohl do Medinah přenést ze dvou třetin úspěšný pár Bubba Watson, Webb Simpson.