Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Ovlivnil Tigerův rozvod obchod se švédskou měnou?

26.08.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

I když na tom nyní Tiger Woods není se svou hrou úplně nejlépe, stále zůstává jedním z nejmocnějších mužů ve světě sportu. Alespoň je zatím jediným sportovcem, o kterém se ví, že dokáže ovlivnit finanční trhy.

Když v pondělí skončil jeho rozvod se ženou Elin, švédská koruna posílila oproti americkému dolaru. Podle Wall Street Journalu, se někteří obchodníci domnívají, že měl na vývoj měny vliv právě Tigerův rozvod s jeho švédskou ženou, Elin Nordegren.

Hráčův rozvod totiž v pondělí skončil přesně v čas, kdy švédská koruna začala vůči dolaru posilovat. Od té doby pak opět klesla ale bez žádných zásadních důvodů. Ani jeden z pohybů koruny nahoru a dolu neměl žádné specifické vysvětlení.

Takzvaný „Woodsův efekt“ může být falešnou zvěstí, ale jeden nikdy neví, některým odborníkům to dává smysl.  Výše jejich dohody je neznámá, ale spekuluje se, že částka, kterou Woods své ženě vyplatí je velmi vysoká. Trhy jsou všeobecně v klidu, ale pár miliónů dolarů, za které by Woods koupil švédskou korunu, by podle odborníků mohly udělat své.

Nebylo by to poprvé, co „Tigerův efekt“ dopadl na Wall Street. V pondělní play-off na U.S. Open 2008 mezi Woodsem a Roccem Mediatem, spadly obchody na Wall Street o devět procent.

Dále pak server Bloomber News přinesl zprávu, že golfoví fanoušci už nechtějí trička Nike z Tigerovy kolekce. Monitoring prodeje golfového vybavení signalizuje, že zákazníci se vracejí opět na hřiště, jen ne k Woodsovi. Nike z prodejů Woodsovy kolekce, která je luxusnější a dražší, než vybavení běžně k dostání od jiných golfových značek, získává deset procent.


Aneta Zárubová