Ostuda, která na hřiště nepatří

10.08.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Golf je považován za jeden z prestižnějších sportů. Od golfistů se tak očekává zdrženlivější chování, než například od fotbalistů. Co ale taková zpráva o golfistech, kteří přeměnili prestižní americký golfový klub ve vykřičený dům? O celém dění informovala média zúčastněná americká barmanka. Golfová etiketa se tak na Long Islandu otřásla v základech.

Většina amerických sportovních médií rozšířila zprávu o nestydatém počínání turnajových organizátorů v klubu Tam O’Shanter Club v Brookville ve státě New York. Klub je nyní ve Spojených státech kvůli těmto událostem považován za nové doupě hanebnosti. Z pohledu z naší české kotliny se celý incident tak závažný sice nezdá, ale přeci jen golfová etiketa takové chování vylučuje. Musíme si navíc uvědomit, že se případ odehrál v silně nábožensky založených Spojených Státech, kde se na náboženství klade velký důraz a Američané jsou podstatně prudérnější než Češi.

Média klub mimo jiné obviňují z objednávání striptérek a prostitutek pro potěšení jejich hostů. Orgie se odehrály během turnaje jen pro muže, kterého se zúčastnilo více než sto členů a jejich přátel. Striptérky vystupovaly nejen v prostorách klubovny ale i na samotném hřišti, pro přítomné pány to byl jistě příjemný pohled.  Den poté skončil ve sprchách a masážních místnostech, kde se pánům věnovaly již prostitutky. Podle barmanky Williamsové si někteří odvážlivci s prostitutkami vyšli i přímo na hřiště. Díky tomu všemu klub zaznamenal několik oficiálních stížností a jednu žalobu. Těsně vedle hřiště sídlí také luteránská škola Long Island Lutheran, která s hřištěm sdílí prakticky parkoviště.

Management prestižního hřiště všem zúčastněným nařídil, aby si vypnuli své telefony, aby nemohli pořizovat z akce žádné fotky. Ty se ale na web přeci jen dostaly. Manželky všech zúčastněných členů z tohoto zvláštního turnaje asi moc radost neměly. Mluvčí hřiště se k celému případu překvapivě odmítla vyjádřit.

Aneta Zárubová