obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

ME žen Lausanne – Kousková desátá

25.07.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
KouskovaSara17

Sára Kousková

EGA – 2017 Mistrovství Evropy žen, Lausanne, Švýcarsko (26. – 29.7.2017) 

Sobota – finálové kolo
Česká hráčka Sára Kousková se umístila v elitní desítce evropských hráček. V posledním kole zahrála 74 ran a dělí 10. pozici (-1). Kousková dosáhla historicky nejlepšího umístění Češky na Mistrovství Evropy. O jednu pozici překonala loňskou rekordmanku Karolínu Vlčkovou.
Jana Melichová obsadila konečnou 45. pozici (+7) a Kristýna Frýdlová skončila na 68. místě (+12).
Kateřina Vlašínová, Marie Luňáčková, Františka Luňáčková, Hana Ryšková a Kateřina Dolečková neprošly cutem.

Titul Mistryně Evropy získala Francouzka Agathe Lasne (-8) před Švýcarkou Albane Valenzuela (-7) a další Švýcarkou  Morgane Metraux (-6).
Valenzuela promarnila náskok sedmi ran. V posledním kole hrála o osm ran více (76 ran), zatímco vítězná Francouzka došla kolo za 67 úderů a o ránu zvítězila.

Konečné výsledky

 

Kouskova16Dysina

Sára Kousková

Pátek – 3. kolo
Cutem prošly a poslední kolo si zahrají tři Češky: Sára Kousková, Jana Melichová a Kristýna Frýdlová.
Sára Kousková zahrála pět birdie a dvě bogey, 69 ran tři pod par. Díky skvělému výsledku se v probíhajícím kole vrátila mezi nejlepší hráčky a dělí 3. místo (-3).
Jana Melichová postoupila do posledního kola z 51. místa (+5) a Kristýna Frýdlová prošla cutem na posledním postupovém 60. místě (+6).

Včerejší parádu nezopakovala Kateřina Vlašínová (+9). Hrála o sedm ran více a zapadla do deváté desítky pořadí, tři údery za aktuální hranicí cutu. Do posledního kola nepostoupí.
Nepostoupí Marie ani Františka Luňáčkovy. S celkový skore +11 a +12 jsou daleko za postupovou hranicí. Rozpaky jsou nad výkonem Hanky Ryškové. Této jinak vynikající hráčce turnaj v Lausanne nesedl a s výsledkem 77,77,76 +14 v turnaji také končí.
Poslední z Češek je na výsledkové listině Kateřina Dolečková. S celkový skore +17 je až v druhé stovce pořadí.

Pro mistrovský titul si s jistotou kráčí Švýcarka Albane Valenzuela. Po třech kolech má skore -11 a náskok sedm ran na druhou v pořadí.

Leaderboard

*

Vlasinova43b

Kateřina Vlašínová

Čtvrtek – 2. kolo
Z Češek dnes podala nejlepší výkon Kateřina Vlašínová. Hrála čtyři birdie a dvě bogey, 70 úderů, dvě rány pod par. Zlepšení o osm ran ji katapultovalo o 54 schodů nahoru, na 58. místo.
Sára Kousková se druhý hrací den zhoršila  o čtyři údery na 74 ran, což jí stálo třináct příček pořadí.  Po dvou kolech je na 18. místě (E).

V čele jsou Švýcarka Albane Valenzuela a Holanďanka Zhen Bontan.
V zóně postupu jsou po druhém kole čtyři české hráčky, cut je aktuálně na hodnotě +4.

Pozice českých hráček

VyslMEzeny17SWI_2k

Leaderboard

*

KouskovaSara172

Sára Kousková

Středa – 1. kolo
Z českých hráček si první hrací den vedla nejlépe Sára Kousková. Hrála šestnáct parů a dvě birdie, 70 úderů, dva pod par. Je na skvělém 5. místě, se ztrátou dvou úderů na čelo turnaje. O jednu ránu zpět na 11. místě Františka Luňáčková. Hrála tři birdie a dvě bogey, 71 úderů, jeden po par.

Vede Holanďanka Zhen Bontan (-4).

Pozice českých hráček po 1. kole

VyslMEzeny17SWI_1k

Leaderboard

*

gcLausanne

GC Lausanne

Úvod
Kateřina Dolečková, Kristýna Frýdlová, Sára Kousková, Františka Luňáčková, Marie Luňáčková, Jana Melichová, Hana Ryšková a Kateřina Vlašínová jsou zástupkyněmi České republiky na amatérském Mistrovství Evropy žen ve švýcarském Lausanne. Výpravu doprovází reprezentační trenér Jiří Němeček.

„Obvykle na individuální šampionáty doprovod nevysíláme, ale na mistrovství se dostal velký počet našich hráček, které přítomnost trenéra jistě ocení,“ uvedl na webu ČGF sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar.

Mistrovství má čtyři hrací dny. Po třetím kole provede pořadatel cut. Do finálového kola postoupí 60 hráček a dělená místa.

Hraje se na hřišti Golf Club de Lausanne  s parem 72 a délkou 5.721 metrů.

Loni se ME konalo ve Švédku a z české, také osmičlenné výpravy se nejlépe umístila Karolína Vlčková. Obsadila 11. místo (75,66,72, 71 -4). Kristýna Frýdlová obsadila 49. místo (+5), Františka Luňáčková 56. místo (+10) a Kateřina Vlašínová 61. místo (+10). Dalších pět hráček neprošlo cutem.

Úřadující Mistryní Evropy je Angličanka Bronte Law. Titul je volný, Law obhajovat nebude.

 Leaderboard

 

Odkazy:     GC de Lausanne     Hřiště na satelitní mapě     Stránky mistrovství

*