Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Opravdu by měl být golf olympijským sportem?

15.07.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Na tuto otázku se nyní v golfovém světě hojně diskutuje. Světoví hráči se chlubí svými názory a většinou podporují golf jakožto další rozšíření palety olympijských sportů.

Jsou tu ale i golfisté, kteří zarputile golf na olympiádě odmítají. Svůj vyhraněný názor na má například australský profesionální golfista Brendan Jones, který se nechal slyšet, že na Olympijské hry v Rio de Janeiru v roce 2016 nepojede, i kdyby byl vybrán, jelikož prý golf není olympijským sportem. „Nesouhlasím s tím, aby se hrál golf na olympiádě, je to jako s tenisem, kdo si například pamatuje, kdo vyhrál olympijské zlato v tenise na poslední olympiádě?,“ nechal se slyšet.

Golf bude v roce 2016 v Rio de Janeiru opět mezi olympijskými sporty, rozhodla o tom olympijská komise již v roce 2009 v hlasování. Společně s golfem přibude v programu i ragby. Golf se na olympijských hrách hrál jen dvakrát v historii, a to v roce 1900 v Paříži a v roce 1904 v St. Luis. Počítá se s ním i v roce 2020. Bude se hrát na 72 jamek na rány a.

Sedmatřicetiletý Jones, se chce profesionálnímu golfu věnovat ještě dalších pět let a pak by chtěl svou kariéru ukončit. Je zastáncem názoru, že jakýkoliv sport, u kterého se necení olympijská medaile jako stěžejní vítězství, by neměl být součástí olympiády. Je pravda, že profesionální golfisté hrají každý týden o miliony dolarů a olympijské zlato v golfu tak nemá takovou váhu jako ostatní trofeje. V golfu jsou hlavními událostmi hlavně majory, je to také otázka již dlouholeté tradice. Každopádně, jakou cenu má olympijské golfové zlato uvidíme už za čtyři roky.

Aneta Zárubová