ProGolf Tour – Open Mogador 2013, Golf de Mogador, Essaouira, Maroko
(20. – 22. února, bez časového posunu)

Lukáš Tintěra

Pátek – finálové kolo
Navzdory dalšímu zhoršení o jednu ránu udržel Lukáš Tintěra postavení v top 10. S konečným skóre -3 obsadil dělené osmé místo a získal 910 eur. Ještě po první devítce na tom byl český golfista líp, byl jednu ránu pod parem a mohl pomýšlet dokonce na první pětku. Komplikace přišly mezi jamkami 10 až 12, na nichž vytvořil sérii tří bogey. To ho ale nedeprimovalo, naopak vyprovokovalo. Na třináctce a šestnáctce dosáhl dalších birdie a své postavení tím zachránil. Skóre 72 je even par hřiště v Essaouiře, což znamená, že Tintěra ani jednou ze tří hracích dnů nebyl v plusových číslech.

Na vítězného Belgičana Christophera Mivise, jenž vyhrál stylem start-cíl, ztratil profesionál z Albatrossu šest úderů. Vítěz hrál ve finále rovněž 72, což mu vzhledem k předchozímu náskoku stačilo k titulu a posunu na třetí místo v Order of Merit. Tintěra je čtyřiatřicátý s výdělkem 1 247,50 eura.
Dalším turnajem ProGolf Tour bude Open Amelkis v Marrákeši od úterý do čtvrtka.

Čtvrtek – 2.kolo
Ani v druhém kole  Tintěra nepolevil, zahrál 71 (-1) a prošel cutem na děleném sedmém místě. Ve druhém kole se podstatně zlepšil Stanislav Matuš. Výsledkem o sedm ran lepším než ve středu však nesmazal ztrátu z prvního kola a finálové kolo ho nečeká. Vede nadále Belgičan Christopher Mivis s průběžnou bilancí -9 a náskokem čtyř úderů na nejbližší konkurenty.
Tintěra si sice o ránu pohoršil, ale podruhé za sebou zapsal mínusové skóre. Po kombinaci šesti birdie a pěti bogey se dostal na -3 a útočí na vylepšení dosavadního maxima z letošní sezony, jímž je 30. místo. Při zbylých dvou startech neprošel cutem. Matuš, jenž po 80 ranách zapsal 73, si na svůj druhý finanční zisk počká.

Středa – 1. kolo
Výtečný začátek Lukáše Tintěry v podobě výsledku 70 ran (-2) znamená dělené šesté místo se ztrátou šesti ran na lídra, jímž je Belgičan Christopher Mivis, ale jen dvou na druhého v pořadí Darrena Wrighta z Anglie. Stanislav Matuš naopak svůj vstup do turnaje pokazil (mimo jiné dvě double bogey jedno triple bogey) a se skóre 80 (+8) figuruje až na 93. příčce.
Tintěra se blýskl eaglem na pětiparové šestnácté jamce a tyto dvě ušetřené rány vytvořily právě jeho posun pod par, jinak má ve skórkartě tři birdie a tři bogey.

Druhá část někdejší EPD Tour pokračuje prvním marockým “swingem”, čítajícím tři turnaje. Ten první se hraje na hřišti v designu Garyho Playera, protkaném jak stromy, tak i rezidneční zástavbou. Na startu bude jen dvojice českých profesionálů, Lukáš Tintěra a Stanislav Matuš, jenž byl loni nejlepší na 35. místě.
Tradiční dotace je 30 tisíc eur (761 700 korun). Loni zde zvítězil Američan Timothy Andrea O’Neal, titul neobhajuje.

Odkazy:… Golf de MogadorHřiště na satelitní mapě … … Loňské zpravodajství na golf.cz