Omyl Park a golfista vyhozený z hotelu

28.12.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Lydia Ko

Poklidnou vánoční dobu, v níž se bilancuje a události, hřiště i hráči se sestavují do různých žebříčků, rozvířila Randall Mell, komentátorka Golf Channelu. O jejím postoji k anketě o sportovkyni roku se dočtete níže. Její názor vévodí stručnému výtahu svátečních golfových událostí, jak jsme je pro vás vybrali.

Mell zareagovala na čerstvé výsledky ankety o nejlepší sportovkyni roku podle expertů agentury Associated Press. Podle americké novinářky hlasující nesprávně ignorovali jihokorejskou golfistku Inbee Park, která letos vyhrála tři ženské majory za sebou, což se před ní naposledy povedlo slavné Babe Zaharias v roce 1950.

Komentátorka uznává kvality vítězné tenistky Sereny Williams, ale dodává: „Vítězství Park mají větší historický význam. Kdyby nic nedokázala mimo majory, ale ona získala šest titulů, byla jako první hráčkou své země vyhlášena Golfistkou roku na LPGA a podruhé byla první ve finančním žebříčku.“

Hlasující ovšem měli jiný názor. Za vítěznou Williams (55 z 96 hlasů) se druhá umístila Brittney Griner po své nováčkovské sezoně v basketbalové WNBA (14) a třetí plavkyně Missy Franklin (10). Zpoza Evropy je zřejmé, že americká agentura hraje zejména domácí noty. Mezi muži vyhrál basketbalista LeBron James před fotbalistou Peytonem Manningem a jezdcem NASCAR Jimmiem Johnsonem.

Mezi zprávami o pohybu hvězd nesmí chybět zmínka o Tigeru Woodsovi. Světový hráč číslo jedna se nevěnoval ani dětem ani sobě, nýbrž přítelkyni Lindsay Vonn. Svět obletěly netypické obrázky Woodse v bundě s kapucí a šedém kulichu. Byl prominentním hostem závodů Světového poháru ve Val d´Isére a držel se v těsné blízkosti americké reprezentantky. Sledoval tak její pokračující problémy s kolenem, jakých si sám užil až až.

Méně slavný, ale populární golfista Shane Lowry zažil nepříjemné chvíle doma v Dublinu, když nebyl vpuštěn do luxusního Shelbourne Hotelu. Sám se o incidentu zmínil na Twitteru. List Independent spekuloval o tom, že šestadvacetiletý profesionál se zúčastnil akce „12 vánočních hospod“, což nařčený odmítl s tím, že on a skupina jeho přátel, kteří také zůstali přede dveřmi, „měli v tu chvíli vypité dvě pinty a vypadali mnohem lépe oproti tomu, jak údajně měli vypadat“. Management hotelu odmítl možnost se k události vyjádřit.

Přelom roku je čas příhodný ke změnám. Například pro přestupy k rofesionálům. Jeden má za sebou už z podzima „zázračná“ Australanka Lydia Ko. A nezůstalo jen při tom. Čerstvá příslušnice světového top 10 po jedenácti letech vyměnila trenéra. Guy Wilson si to pochopitelně nenechal líbit a zveřejnil prohlášení, v němž vyjadřuje „neuvěřitelné zklamání“ a píše, že když malou Lydii potkal, byly i nejmenší hole větší než ona. Za vším zjevně stojí agentura IMG, která nechala Ko zatím trénovat s několika kouči v Leadbetter Academy na Floridě.

K jiné změně, a to na postu caddeiho, se odhodlal Dustin Johnson. Spolupráce s bratrem Austinem na listopadovém HSBC Champions inspirovala ambiciózního Američana k tomu, že se rozloučil s dosavadním nosičem holí a angažoval sourozence natrvalo. „Je to cool,“ komentoval překvapující řešení.

 

.