OHL Classic at Mayakoba

17.11.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – OHL Classic at Mayakoba, El Camaleón, Riviera Maya, Mexiko
(14. – 17. 11. 2013, časový posun: -7 hodin)


Harris English

Neděle – dohrávka 3. kola a úplné finálové kolo
Harris English nejenže udržel jako jeden z mála stabilní výkonnost v rozháraném programu, ale ke konci ji dokonce vystupňoval a zvítězil s velkou převahou. Jeho konečné skóre -21 je o čtyři rány lepší, než jakého dosáhl jeho americký krajan Brian Stuard na druhém místě. O třetí se dělí další hráči USA Jason Bohn a Chris Stroud s Jihoafričanem Rorym Sabbatinim. Švéd Robert Karlsson, jenž v polovině dne po dohrávce třetího kola vedl, pokazil závěrečné dějství a vinou výkonu 71 (+1) klesl na dělenou šestou pozici. Ještě hůř dopadl Američan Kevin Stadler, jenž se po třetím kole dělil s Englishem o druhé místo. Přinesl dokonce tři rány v plusu a vypadl z top 10.
Další tři účastníci odevzdali zápis 65 ran (-6), ale žádný z nich neaspiroval na první místo, a tak mohl English dotáhnout své snažení do stejného výsledku. „Myslím, že jsem něco objevil ve svém švihu. Takový malý pohyb, který mi velmi pomohl. V prvních dvou dnech jsem se potýkal s driverem, ale celkově jsem trefoval míč velice dobře,“ prozradil vítěz. Sice měl na druhé jamce bogey, ale bylo jediné v kole. Pak si došel pro sedm birdie a hlavně pro druhý titul v kariéře na PGA Tour. Na oba dosáhl v tomto kalendářním roce, ale FedEx St. Jude Classic se mu počítalo do uplynulé sezony, kdežto mexická výhra už do nové. Ve FedEx Cupu se čtyřiadvacetiletý golfista posunul na druhé místo průběžného pořadí před Ryana Moorea, jenž na Camaleónu obsadil dělené 23. místo. V čele zůstal Jimmy Walker, jenž v tomto týdnu odpočíval. Bodové rozdíly v top 5 jsou minimální, ale zůstanou tak až do první poloviny ledna, kdy se okruh přenese na dva týdny na Havaj.
Další pořadí:
12. Stadler (-12), 16. Brown (-10), 23. Overton, Moore, Huh (-9), 31. Hoffman (-8), 36. Villegas, Clark (-7), 45. Gay (-6), 60. Stanley (-3), 77. Clarke (+6).

Konečné Top 10:

Video – přehled čtvrtého kola:

Sobota – Rozehrané 3. kolo
Než byla hra přerušena pro tmu, Harris English a Robert Karlsson absolvovali sedm jamek a oba ubrali ze svého skóre další tři rány. Do nabité neděle půjdou s bilancí -15 a náskokem tří úderů před dvojicí Rory Sabbatini, Kevin Stadler. Posledně jmenovaný má ještě putt na sedmičce k dobru.
Žádný flight se nedostal do klubovny se skórkartami, nejvyšší počet kompletních jamek je patnáct.
Cutem neprošli: Garrigus, Baird, Koepka.

Top 10 nedohraného třetího kola:

Video – přehled nedohraného třetího kola

Sobota – dohrávka 2. kola 
Dvojici v čele průběžného pořadí dostihl ve zbytku programu ještě Američan Harris English, takže s krajanem Kevinem Stadlerem a Švédem Robertem Karlssonem zaujali první pozici se skóre 12 ran pod par. English k tomu potřeboval nejlepší výkon první poloviny turnaje 62 ran (-9). Hrál bezchybně a nastřádal postupně devět birdie, z toho tři na tříparových jamkách. Nejbližší konkurence už ve chvíli, kdy bylo rozehráno třetí kolo, měla na lídry ztrátu tří úderů. O čtvrtou pozici se dělili Novozélanďan Tim Wilkinson a Jihoafičan Rory Sabbatini.

Pátek – dohrávka 1. kola a nedohrané 2. kolo
Byl to další den s přestávkou, vynucenou počasím. Došlo k ní v pozdějším programu, úvodní kolo bylo v tu chvíli dokončeno. Nejlépe ho zvládl Švéd Robert Karlsson, jehož 63 ran (-8) dostalo základ už ve čtvrtek, zatímco v dohrávce hrál lídr hlavně pary. Přiblížit se mu dokázali jen Američané Brian Stuard a Kevin Kisner výkonem horším o dva údery.
Mezi účastníky, kteří měli to štěstí a jejich plánovaný program jim umožnil zkompletovat všech šestatřicet jamek, vynikl další Američan Kevin Stadler. K základu 67 ran z úvodního dějství přidal také on 63 ve druhém a usadil se s průběžnou bilancí -12 v čele průběžného pořadí, kde se k němu Karlsson připojil jen krátce předtím, než byla hra ukončena pro tmu.Ve snaze dohnat zpoždění posílají pořadatelé první flighty k sobotní dohrávce už v 6:45.

Top 10 nedohraného druhého kola:

Video – přehled nedohraného druhého kola:

Čtvrtek – 1. kolo (nedohráno)
První přestávka, zaviněná deštěm a blízkou bouřkou, trvala přes hodinu. Podruhé odvolali pořadatelé hráče ze hřiště v půl třetí odpoledne a druhý návrat už se neuskutečnil. Kolo bude dohráno až v pátek ráno, žádný flight se zatím nedostal na osmnáctý green, těm prvním schází jedna jamka ke kompletaci kola. Nejlepší průběžný výsledek měl ve chvíli druhého přerušení Američan Brian Stuard. Po patnácti jamkách měl bilanci -5 za šest birdie a jedno bogey.

Před turnajem:
Velice vyrovnané startovní pole bez hvězd svede dohromady konkurenci odpovídající této fázi sezony. Je tu druhý muž aktuálního fedexcupového pořadí Ryan Moore, spolu s ním nešťastně druhý z minulého týden Briny Baird, objev nedávno skončené evropské Challenge Tour Bruce Koepka a skupina hráčů, kteří budou chtít napodobit loňský překvapivý triumf Johna Huha.

Ten se dostavil k obhajobě na místo činu, což je hřiště tří různých tváří, modelované Gregem Normanem. Část se nachází v tropickém porostu, část v buši a část na oceánském pobřeží. Má par 71, měří 6 389. Populární je i díky klubovně postavené v mayském stylu. Profesionální golfisté zde převezmou šeky na příslušné podíly z dotace 6 milionů dolarů (asi 121 milionů korun).

Odkazy: … El CamaleónSatelitní mapa hřištěStránky turnajeLoňské zpravodajství na golf.cz