Odstoupil Mickelson kvůli mobilům?

04.06.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Někteří Mickelsonovi spoluhráči si myslí, že fanoušci zběsile fotící svými mobilními telefony, mohli být důvodem k odstoupení hráče z turnaje Memorial hned po prvním kole, ve kterém zahrál 79 ran. Důvodem, který uvedl, byla únava.

„Myslím, že jsem trochu unaven po psychické stránce, vím, že je povinností hráče dokončit každý turnaj, ale nyní jsem ve stádiu, kdy se musím zamyslet nad tím, jak se nejlépe zotavit na U. S. Open,“ řekl Mickelson.

Výsledek 79 ran je jeho nejhorším skóre za posledních dvanáct odehraných turnajů na Muirfield Village. Sám uznal, že je to škoda, jelikož hřiště je ve výborné kondici a byla by to dobrá příprava právě na U. S. Open, ale pak vysvětlil, že hraje tak špatně, že se nejdřív potřebuje nějak zotavit. „Následujících pár dní využiji k odpočinku,“ prohlásil.

Posledním turnajem, kdy Mickelson odstoupil, byl shodou okolností také Memorial v roce 2007, tehdy si zranil svoje zápěstí a turnaj ukončil po jedenácti jamkách.

Bubba Watson a někteří ostatní hráči si ale myslí, že to nebyla jen únava, co Mickelsona dovedlo k ukončení turnaje. Watson obvinil PGA Tour, která divákům dovoluje operovat s mobilními telefony v režimu vibrace a na některých vyhrazených místech na hřišti fotit.

Bubba se nechal slyšet, že: „od té doby, je někdy hraní o nervy a člověk ze hry už nemá takovou radost.“ Flight Watsona, Mickelsona a Fowlera sledoval velký zástup diváků, kteří hráče neustále rušili svými mobilními telefony. A právě rušení mobilními telefony mohlo být důvodem k odstoupení Mickelsona po prvním kole.

„To cvakání a pípání ho podle mě dostalo, je to velký šampión, ale takové věci člověku seberou koncentraci ať je sebelepší,“ podotkl Watson. Fowler potvrdil, že on sám musel několikrát odstoupit od míče právě kvůli neomaleným divákům.

Aneta Zárubová