Gallacher bude útočit na čistý hattrick

28.01.2015 | Jan Barva | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

European Tour – Omega Dubai Desert Classic, Emirates GC, Dubai, Spojené Arabské Emiráty

(29. ledna – 1. února 2015, časový posun: +3 hodiny)

Obhajovat vítězství přijede Skot Stephen Gallacher, který pozici obhájce vítězství na tomto turnaji moc dobře zná. Titul zde už úspěšně obhajoval minulý rok. V roce 2012 mu vítězství jen těsně uteklo, když skončil na děleném druhém místě.

Překazit Gallacherovi obhajobu bude určitě chtít vedoucí muž světového žebříčku Rory McIlroy. McIlroy se minulý rok po prvním i druhém kole držel ve vedení, pak se propadl a nakonec obsadil dělené deváté místo.

Mezi další favority, kteří by mohli Gallachera potrápit, patří například Henrik Stenson, Martin Kaymer, Sergio Garcia, Branden Grace a Gary Stal.

V jednom ze dvou bohatých arabských emirátů se bude rozdělovat přes dotace 2,5 milionu dolarů (téměř 65 milionů korun) a vítěz si do evropského finančního žebříčku zapíše přepočítaných 378 778 eur. Na hřišti otevřeném v roce 1988 může hrát velkou roli vítr. Fairwaye se často náhle a nebezpečně svažují do bunkerů či vodních překážek, greeny jsou sice rovné, ale extrémně hladké. Hřiště Emirates má par 72 a bylo nově prodlouženo na 6 690 metrů.

 

Emirates GCHřiště na satelitní mapě …  Stránky turnajeLoňské zpravodajství na Golf.czRace To Dubai

 

.