Kathleen Ekey – od dětství v pohybu

13.05.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Mnoho rodičů se snaží vychovat svého malého Roryho McIlroye, nebo Lorenu Ochou. Často si ale neuvědomují, co všechno bude takový život jejich dítěte obnášet. Důležité ale je, aby si o golf, či jinou sportovní aktivitu řeklo i dítě samo, nebo aby se alespoň těšilo. Kathleen Ekey, která hraje prvním rokem na LPGA Tour prozradila, jak vypadalo její dětství. Pravdou je, že tak tak extrémně aktivní dítě, jako byla Ekey, se jen tak nevidí.

Od té doby, co si jen pamatuje, je Kathleen Ekey v pohybu. Od raného dětství až do nynější kariéry na LPGATour. Letos je Ekey takzvaným nováčkem na LPGA Tour, stejně tak, jako byla Klára Spilková minulý rok na Ladies European Tour.  Pětadvacetiletá golfistka se opravdu nenudí, o všemožné aktivity nemá nouzi. Vyrůstala v Ohiu a byla tak aktivní, jak to u dítěte jen jde. Sport se pro ni stal středobodem jejího světa.

Hrála nejen golf, ale i softball, dělala gymnastiku, jezdila na bruslích, nebo šplhala po horách. Podstatnou část svého volného času také strávila na hodinách baletu, stepování a divadla. Málokdo asi pochopí, jak při tom všem stíhala hrát ještě na housle.  Nebyla zkrátka z těch dětí, které dokážou delší dobu sedět na jednom místě, když se nehýbala, nebyla šťastná. „Byla jsem bláznivé dítě, nenašla jsem snad ani pět minut na to, abych si sedla a pamatuji si, že jsem stále něco dělala. Všechny úkoly a jsem si dělala v autě po cestě za mou další aktivitou a také jsem v autě často jedla, abych neztrácela čas. Takže to opravdu bylo bláznivé,“ přiznává Ekey.

Pro Ekey byl tento životní styl ale normální. „Užívala jsem si to, akorát jsem neměla moc času nato, abych šla ven s přáteli. Možná, že právě toto pro mě byla dobrá průprava na golfové turnaje, kdy musí být člověk často dlouhou dobu pryč od přátel,“ dodává. A po celou dobu jejího života tu byl golf. Ekey se do něj zamilovala a vše začala podřizovat hlavně golfu. Její rodiče upozornili také na fakt, že jako batole Ekey  často sledovala golf v televizi. „Podle mé mámy to byla jediná chvíle, kdy jsem vydržela sedět,“ směje se.

Díky tvrdé průpravě z baletu si vybudovala velice silné svaly. Gymnastika a bruslení jí zase pomohly s rovnováhou, která je v golfu tak důležitá. Golf pak hrála na škole v Alabamě, kde zaznamenala velké úspěchy.

Aneta Zárubová