Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Ochoa si zahraje ještě jednou

24.04.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Lorena OchoaNejlepší světová hráčka, Mexičanka Lorena Ochoa se v pátek rozloučila s profesionálním golfem. Při svém projevu se neubránila slzám a třásl se jí hlas.

Lorena vládla ženskému golfu po tři roky, vyhrála celkem sedmadvacetkrát a čtyřikrát byla jmenována hráčkou roku na  LPGA Tour, kde začala hrát v roce 2003.

 Svůj odchod oznámila v úterý a v pátek doplnila informace na své tiskové konferenci v Mexico City.

Při svém projevu, kde byla přítomná celá její rodina včetně manžela, nebyla zdaleka jediná, kdo slzel. Její otec Javier a bratr Alejandro, který jí dělá zároveň manažera, se také neubránili emocím.

Osmadvacetiletá hráčka nikdy nezapomněla na své mexické kořeny, rodinu a přátelé.  

Po turnaji Tres Marias Championship v Mexiku odejde jako aktivní hráčka. Nechala si dveře otevřené, aby mohla ještě pár turnajů odehrát, včetně svého vlastního, Lorena Ochoa Invitational, který se hraje každý listopad v její domovině, Guadalajara.

Její úplný návrat je ale nepravděpodobný, chce se nyní věnovat rodině. Nebrání se turnajům párkrát do roka, ale jak sama řekla, „plná sezóna je pro ni nemyslitelná.“

Původně měla v plánu hrát celou sezónu 2010, ale dva turnaje, kterých se zúčastnila začátkem roku v Asii, změnily její názor.

    „Uvědomila jsem si, že již nemám potřebnou motivaci, hlavně chci začít nový život a vrátit se do Mexika, abych mohla pracovat pro svou charitu. V golfu jsem dosáhla všeho, čeho jsem dosáhnout chtěla.“

Ochoa mluvila i o tom, jak je golf náročný a jak je těžké si udržet místo první hráčky. Potíž jí ale začaly dělat až slova, kterými oznamovala svůj odchod.

    „Dnešek je nejvýznamnějším dnem v mé kariéře, každá kariéra má svůj začátek a konec. Ten náš již přišel.“

Po několika minutách se omlouvala, že nemůže pokračovat kvůli emocím. Bratr Alejandro ve své řeči vzpomínal na cestování se sestrou a otcem na turnaje na Futures Tour.

Ochoa přiznala, že chtěla odejít jako číslo 1 a rozloučit se v Mexiku, aby se mohla věnovat věcem, na které před tím, kvůli golfu neměla čas.

    „Odcházím šťastná.“

Bohužel jí unikla Golfová síň slávy. Pokud se ale vrátí, není nic vyloučené.

 

Aneta Zárubová

Aneta75L