O slovo se přihlásila nastupující americká generace, turnajový titul má Woodland

21.03.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí

Gary Woodland

Má-li nastat generační výměna v americkém golfu, který vyklízí pozice, může být šestadvacetiletý Gary Woodland tím, kdo mezi jinými ponese jeho prapor. Turnaj Transitions Championship mu poskytl jeviště pro první vítězné představení v kariéře na PGA Tour. A o rok mladší Webb Simpson na druhém místě převzal cenu za vedlejší roli.

Závěrečné kolo se v Innisbrooku nepovedlo Alexu Čejkovi. Německý golfista českého původu vinou výsledku 75 ran (+4) spadl až na 57. místo s konečným skóre -1. Jeho mladší krajan Martin Kaymer (-6), momentální světová jednička, skončil dělený 20.

S Woodlandem vedení dost zamávalo. Na druhé devítce mu došlo, jak je blízko úspěchu, a začal “bláznit”. Od desáté do sedmnácté jamky hrál jen birdie nebo bogey. Na odpaliště jamky finálové přišel s denní bilancí -4. Udržel ho třímetrovým puttem do paru. “Měl jsem dneska problém se švihem. Adrenalin se mnou cloumal celý den,” přiznal vítěz. “Turnaj mi vyhrálo patování,” dodal.

Prémie ve výši 990 tisíc dolarů z celkové dotace 5,5 milionu znamená pro rodáka z Topeky v Kansasu střemhlavý let až do absolutní špičky. Spolu s jedním druhým místem a dalšími solidními výsledky už v této sezoně Woodland získal 1,85 milionu dolarů, tedy 90 procent toho, co kdy získal golfovou hrou.

Po vítězství sahal už v lednu na Bob Hope Classic, ale prohrál v play-off s Jhonattanem Vegasem. Čerstvým vítězstvím se Američan dostal před Venezuelana ve FedEx Cupu. Woodlandovi teď patří třetí pozice, Vegasovi pátá.

Simpson se snažil svému vrstevníkovi konkurovat a málem ho vyzval v dalším play-off, ale na poslední jamce zahrál bogey vinou nepříliš přesného chipu.

Souboj obou Američanů o titul umožnil Angličan Justin Rose. Po sobotě vedl, ale poměrně rychle vyklidil pozice. Jeho nedělní výsledek 74 ran (+3) znamenal pád na dělené páté místo.

Kaymer zahrál poměrně vyrovnaná čtyři kola od 68 do 71 úderů, takže neoslnil. Ve finále zahrál dvě birdie. To Čejkova skórkarta vykazuje onačejší hodnoty. Jeden eagle na pětiparové čtrnáctce, ale také dvě double bogey.