Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

O´Hair vyhrál a nemusí přejít od golfu k burgerům

25.07.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Sean O´Hair s trofejí z Canadian Open

Sedmnáct turnajů a desetkrát mimo finálový program, takovou bilancí se Sean O´Hair při příjezdu do Shaughnessy Golf and Country Clubu moc chlubit nemohl. Z kanadského areálu odjíždí úplně jiný hráč. Vítěz, jenž v nervózním závěru zdolal Krise Blankse na první jamce play-off, byl přitom podle svých vlastních slov několik dní předtím na samém výkonnostním dně.

„Ve středečním pro-amu jsem hrál prostě příšerně. V noci jsem vůbec nevěděl, co budu hrát,“ přiznal se k poklesu na dno psychických sil. Po první polovině sezony, v nichž udělal jen sedm cutů, nebylo divu.

S pohárem v rukou to byl úplně jiný lověk. „Sedět tady je něco úžasného, rozplýval se muž, jenž zvítězil díky bogey. Ano, i tečka v podobě rozehrávky byla ukázkou toho, jak záludné hřiště tentokrát profesionálovém na Canadian Open absolvovali.

Vždyť skóre duelantů o konečné prvenství po čtyřech kolech -4 by odpovídalo spíš nějakému extrémně těžkému majoru, poznamenanému počasím. To byla ale nedaleko Vancouveru většinou celekm vstřícné, za tu spoustu zkažených jamek, a nakonec i za Blanksovo selhání v play-off, mohl těžký layout hřiště.

Pouze osm hráčů se s konečným výsledkem dostalo pod par, letos se na PGA Tour stalo jen jednou, že by vítěz měl tak vysoké číslo. A na osmnáctce, vybrané pro začátek rozehrávky, vše vyvrcholilo.

Vlastně mohli být tři, ale na nevinně se tvářícím čtyřparu si na závěr čtvrtého kola Argentinec Anders Romero vzal vinou bogey šanci zahrát si o titul také. Zatímco O´Hair z levého roughu druhou ranou nedosáhl na green, ale míč poslal do vcelku bezpečné pozice, Blanks ve snaze být ze stejného místa dost dlouhý, trefil bunker. Z něj pak třetí ránu přehrál a na dva putty, potřebné k prodloužení play-off, jamku nedohrál.

Vítěz, jenž měl na kontě bogey, se přiznal, že ty dlouhé minuty, co absolvoval své rány jeho sok, měl sevřený žaludek. „Nebyla ani sekunda, kdy bych neměl pocit, že budu zvracet,“ potvrdil a dodal, jak těžké bylo soustředit se jen na rány a nemyslet na celou situaci, jak nakonec vyústila.

Mezi nocí ze středy na čtvrtek a nedělním podvečerem si pomáhal četbou. „Uvědomil jsem si, že musím nechat věcem přirozený průběh. Předtím jsem se snažil všechno dělat moc silově,“ připomněl změnu švihu, o kterou se letos pokusil s nepříliš velkým úspěchem.

Bylo to pro něj těžké, protože v životě nikdy nenechal věci jen tak k sobě přijít. O všem přemýšlí a má pocit, že všechno si musí zasloužit, bojovat o to. „Při všech těch peripetiích, jimiž jsem prošel, to nakonec byla láska k téhle hře, co mě u ní udrželo. Kdybych skončil, asi bych musel jít smažit burgery, protože nic jiného neumím.“

Teď má devětadvacetiletý Texasan po třetím turnajovém vítěství v kariéře zase na čas o způsob obživy postaráno. S prémií 936 tisíc dolarů překročil letos milionovou hranici na vydělaných penězích a poskočil na 43. místo FedEx Cupu. „Opakoval jsem si, že trénuju dost tvrdě, dělám správné věci, a tak musím věřit, že všechno dobře dopadne,“ připojil spokojeně.