A nyní: kvalifikace

28.10.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Příští týdny budou ve znamení kvalifikací do nejvyšších evropských profesionálních soutěží. Celkem osm hráčů a hráček z České republiky bude bojovat o hrací karty pro rok 2015. Muži budou v druhé kvalifikaci hrát ve Španělsku na několika hřištích o postup do závěrečné kvalifikace v Gironě. Ženy budou  v Maroku a hrát o postup do závěrečné kvalifikace v Marakeši.

Čeští profesionálové již mají za sebou první kvalifikační kola. Do druhé části, která se odehraje 7. – 10.11. postoupili Ondřej Lieser, Stanislav Matuš, Filip Mrůzek a Cyril Suk.

České profesionálky a amatérka začnou hrát první kvalifikace 30.10 a 8.12. Na kvalifikace v Maroku jsou přihlášeny Lucie Hinnerová, amatérka Eva Koželuhová, Daniel Proroková a Šideri Váňová.

Dalším zástupcem České republiky v Maroku bude mezinárodní rozhodčí Michael Jon, který zde působí již podruhé jako ředitel předkvalifikace A a poprvé jako ředitel Final Stage.

Na přihlašovacích listinách najdeme také jména zahraničních Mistrů České republiky. Kvalifikace se účastní Tim Gornik (2013), Christopher Paisley (2008), Neil Chaudhuri (2007), Nino Bertasio (vicemistr 2007) a několik dalších  hráčů, známých z českých turnajů, jako jsou Joel Sjöholm, Antti Ahokas nebo Lloyd Saltman.

Přehled Čechů v  kvalifikacích:

 

.