obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

81. Masters vyhrál Sergio Garcia

09.04.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Sergio_Start_2017

Sergio Garcia

PGA Tour – 81. Masters Tournament, Augusta, Georgia, USA
(6. – 9. dubna 2017, časový posun -6 hodin)

Neděle – poslední kolo
Poslední kolo 81. ročníku Masters Tournament mělo strhující závěr. Angličan Justin Rose a Španěl Sergio Garcia si veškerou pozornost třetího kola vyhradili pro sebe. Sehráli krásný a napínavý souboj, hodný finále Masters.
Do vedení se dostal nejdříve Garcia, po šesti jamkách vedl už o tři rány. První zlom přišel na 7. jamce, kdy zahrál ránu do lesa. Sice zachránil par, ale dostal se pod tlak. Pak také přišlo několik špatných drivů v Amen Corner a do vedení o tři rány se dostal Rose. Garcia Roseho doháněl eaglem na 15. jamce a zkrátil jeho náskok na jeden úder. Na a 17. jamce srovnal s Rosem skore a na poslední jamku šli se shodným výsledkem -9.

Po rovnocenných odpalech poslal Rose druhý úder skvělou ranou na pravou stranu greenu, kde míček odskočil a dojel na pár metrů k vlajce. Garcia odpověděl ještě lepším úderem přímo na metr k vlajce. První puttoval Rose a nedal. Garcia svůj putt také neproměnil a šlo se do play-off, znovu na 18. jamku. Rose se dostal na green až třetí ranou a putt neproměnil. Garcia byl na greenu druhou ranou a proměnil. Po devatenácti účastech konečně vyhrál Masters, vyhrál svůj vůbec první major a 1,98 milionu dolarů. Po Balesterosovi a Olázabalovi je Garcia třetím Španělem, který vyhrál Masters.

Na třetím místě se umístil Charl Schwartzel (-6). Na čtvrtém místě skončili Thomas Pieters a Matt Kuchar, který zahrál hole-in-one na 16. jamce.
Krásnou vizitku k nám na Albatross poslal Němec Martin Kaymer, který zde bude poprvé hrát Czech Masters. V posledním kole si polepšil o 12 míst a skončil v Top 20 na 16. místě (E).

Skvělý výkon předvedl veterán Fred Couples. Ve svých sedmapadesáti letech obsadil 18. místo (+1).

Další umístění: 7. McIlroy (-3), 9. Scott, Moore (-9), 11. Henley, Fowler, Matsuyama, Spieth  (-1), 16. Stricker (E),18. Westwood (+1), 22. Mickelson, Thomas, Hoffman (+2), 27. Rahm, Snedeker (+3), 33. Dufner, Hadwin (+5), 41. Oosthuizen (+7), 53. Els (+20).

Konečné Top 10
VyslMasters17_4k

Leaderboard

Vítězný putt Sergia Garcii

Matt Kuchar – hole in one  na 16. jamce

10 nejlepších úderů Masters Tournament 2017

.

RoseGarcia

Justin Rose a Sergio Garcia

Sobota – 3. kolo
Po třech kolech jsou v čele Masters dva Evropané, Angličan Justin Rose a Španěl Sergio Garcia, oba s výsledkem -6.
Rose se do čela posunul z 6. místa výkonem 67 ran, pět pod par. Sestavil ho ze sedmi birdie a dvou bogey.Garcia hrál ve třetím kole 70 ran, čtyři birdie, dvě bogey, dvě pod par. Je jediným hráčem turnaje, který hraje už třetí kolo pod parem.Na třetím místě je Rickie Fowler (-5). Zhoršil se o čtyři údery, hrál 71. ran. Ale na vedoucí hráče ztrácí pouze jednu ránu.
Nenápadně se na čtvrté místo posunul Jordan Spieth (-4). Ze čtyřicátého prvního místa po prvním kole je najednou pouhé dvě rány od čela turnaje a plně ve hře o vítězství.
Zakolísal vítěz Czech Masters 2015, Thomas Pieters. Výkonem 75 ran se odsunul z vedení na 8. pozici (-1).

I když zázraky a překvapení jsou s nadšením vítány, ze hry už jsou Rory McIlroy, Phil Mickelson, Jon Rahm i Jason Day.
McIlroy zahrál 71 ran, poprvé v turnaji pod par, je na 11. místě (E), šest úderů od vedoucích hráčů. Na stejné pozici je Jon Rahm.
Phil Mickelson hrál 74 ran, dvě nad a do posledního, rozhodujícího kola půjde z 21. místa (+2). Jason Day ve třetím kole zabral. Se šesti birdie a třemi bogey hrál 69 ran a získal 18. příček. Ale je až na 27. pozici, devět ran od lídrů.

Poslední kolo bude hodně napínavé. Osm hráčů se nachází v rozpětí čtyř úderů. Při zakolísání jednoho a šťastném dni druhého může zvítězit kterýkoli z nich.

Další pozice: 4. Moore, Hoffman (-4), 7. Scott (-3), 8. Schwartzel (-2), 9. Westwood (-1), 11. Casey, Kuchar, McGirt (E), 17. Dufner, Couples, Snedeker (+2), 27. Thomas, Kaymer, Matsuyama (+4), 36. Berger, Grillo, Steele (+6), 43. Hadwin, Oosthuizen (+8), 47. Sullivan (+9), 53. Els (+14).

Top 10 třetího kola
VyslMasters17_3k

Leaderboard

.

C8nlvtZXsAE9Qmz.jpg largePátek – 2. kolo
Charley Hoffman, Sergio Garcia, Thomas Pieters a Rickie Fowler mají po dvou kolech stejné celkové skore -4 a jsou ve vedení 81. ročníku Masters Tournament.
Charley Hoffman se do čela Masters dostal parádním výkonem 65 ran v prvním kole. V druhém kole zahrál o deset ran více, tři nad par, vinou pěti bogey a pouhých dvou birdie. Udržel vedoucí pozici, ale dostihli ho další tři hráči.
Sergio Garcia hrál tři pod par, šest birdie, tři bogey, zlepšil se o tři rány a posunul se ze čtvrté na první pozici. Mladý Belgičan Thomas Pieters, vítěz Czech Masters 2015, hrál jeden eagle, tři birdie a jediné bogey, 68 úderů, čtyři pod par. Na dělenou vedoucí pozici se posunul z 12. příčky.
Nejdelší skok do vedení měl Rickie Fowler. Zlepšil se o šest ran díky eagle na druhé jamce, čtyřem birdie a jedinému bogey. Do čela poskočil o 18 příček.

Další velcí hráči se také stěhují do předních pozic. Skokanem kola je Martin Kaymer, který letos bude ozdobou Czech Masters na Albatrossu. Zlepšil se o deset ran a vystoupal výsledkovkou o 59 míst ze 75. na 16. příčku (+2).
Rory McIlroy je stále na začátku druhé desítky pořadí. Ani v druhém kole se nedostal pod par. Se skore +1 přenocuje na 13. pozici.
Jordan Spieth se po váhavých čtyřech počátečních jamkách dostal do tempa. Po zbytek kola už hrál birdie hru. Celkem pět birdie a dvě bogey, 69 ran, tři pod par. Usadil se na 10. příčce (E), čtyři údery od čela turnaje.
Úžas budí výkon veterána Freda Couplese. Do šedesátky mu chybí tři roky, ale jeho skore 73,70 ho řadí mezi nejlepší hráče na 6. místo (-1). Phil Mickelson hrál jednu nad par a ztratil šest příček. Ale udržel se v Top 10 na 10. pozici (E).
Obhájce loňského titulu Danny Willett ránu neprošel cutem, který se ustálil  na hodnotě +6.

Další pozice: 6. Mooore, Rahm, Rose (-1), 10. Scott (E), 13. Kuchar, McIlroy (+1), 16. Schwartzel, Matsuyama (+2), 19. Els, Westwood, Leishman, Henley, Steele, Casey (+3), 32. Stricker (+4), 35. Thomas, Hadwin, Sullivan, Fitzpatrick (+5), 45. Day (+6).
Cutem neprošli: Willett, Furyk, Stenson, Noren, Bubba Watson, Fleetwood, Swafford, Olazabal, Langer, Reed, Woosnam, Cabrera, Wegas, Hatton.

  Top 10 druhého kola:

VyslMasters17_2k

.

HoffmanAugusta

Charley Hoffman

Čtvrtek – 1. kolo
Větrno, střídavě oblačno, teplota kolem 18 stupňů. Augusta National za těchto podmínek nejlépe sedla ostřílenému čtyřicátníkovi Charley Hoffmanovi, hráči z 52. příčky světového žebříčku. Hrál v evidentní pohodě, dvě bogey si odbyl hned na prvních pěti jamkách, pak už ve své krasojízdě sázel jenom birdie. Bylo jich celkem devět, se dvěma bogey sedm pod par, 65 úderů. Hoffman (-7) vede s náskokem čtyř úderů před druhým Wiliamem McGirtem (-3) a o pět před třetím Lee Westwoodem (-2). Hoffmanům náskok vyniká tím více, že se pod par hřiště dostalo pouze jedenáct hráčů.

Ve startovním poli chybí Dustin Johnson, který si po karambolu na schodech ubytování natloukl záda a nenastoupil. Favority tak na 4. pozici (-1) zastupují Phil Mickelson, vítěz Shell Houston z minulého týdne Russell Henley, Justin Rose, Jason Dufner a Sergio Garcia.  Rory McIlroy hrál v první devítce tři bogey, v druhé tři birdie. S výsledkem Even Par dosedl na 12. pozici (E), kde mu dělají společnost Thomas Pieters, Paul Casey, Ernie Els, Matt Kuchar, Soren Kjeldsen a Shane Lowry.  Další tlačenice je na 19. pozici. Zde přenocují Rickie Fowler, který z počátku vedl, ale pokazil druhou devítku, obhájce Danny Willett, John Rahm, Marc Leishman nebo veterán Fred Couples, který hrál Masters poprvé už v roce 1983.

Další pozice: 4. Chappel, Sullivan, Fitzpatrick (-1), 26. Steele, Kisner, Day, Moore, Schwartzel, Noren, Bubba Watson (+2), 41., Hadwin, Scott (+3), Spieth, Snedeker, Simpson, Stricker, Langer (+3), 54. Matsuyama, Woosnam, Reed (+4), 66. Ooosthuizen, Berger, Swafford, Stenson (+5), 75. Vegas, Furyk, Fleetwood, Kaymer (+6), 86. Immelman, Grillo, Cabrera (+7), 91. Hatton (+8).

Top 10 prvního kola

VyslMasters17_1kb

.

NicklausAndrewRedington

Jack Nicklaus vzdává čest Arnoldu Palmerovi

Čtvrtek – slavnostní zahájení
Slavnostní zahájení 81. Master provedl šéf Augusta National Billy Paine. Ve slavnostním projevu, za přítomnosti vdovy, vzpomněl zesnulého Arnolda Palmera, jednoho ze tří čestných startérů Masters. Jeho zelené sako symbolicky položil na židli u odpaliště. Všichni přítomní vzdali čest minutou ticha. Při vzpomínce na velkého hráče ukápla nejedna slza. Přítomní dva čestní startéři Jack Nicklaus a Gary Player se za své slzy nijak nestyděli. Oba pak provedli dva první slavnostní odpaly. Nicklaus předrivoval Playera o několik yardů.
První kolo 81. Masters pak začalo prvním odpalem Russella Henleyho.

Na slavnostní zahájení, emotivní projev Billa Payne a první odpaly se podívejte v následujícím videu.

.

MastersAugustaKlubovna

Klubovna Augusta National

Úvod
Masterss v USA a The Open v Anglii jsou bezesporu nejprestižnějšími turnaji golfového světa s nejlepšími hráči a nejvyššími dotacemi. Oba jsou kategorie major. Master Tournament se tento víkend hraje v Augustě v americkém státě Georgia.

Dějištěm je odjakživa hřiště Augusta National, založené Bobby Jonesem. Hraje se zde už 81. ročník, tradičně vždy první týden v dubnu. První turnaj se uskutečnil v roce 1934. Vyhrál Horton Smith a obdržel výhru 1.500 dolarů. Mimochodem: jeho zelené sako se prodalo v září 2013 v aukci za 682 tisíc dolarů. To je nejvíc peněz, které kdy kdo za vzpomínkovou věc s tímto sportem zaplatil.

Masters Tournament je striktně jenom pro zvané. Podle známého klíče je startovní pole složené z bývalých vítězů a nejlepších hráčů předchozích ročníků Masters, šampionů různých šampionátů, amatérů či mid-amatérů čtyř kontinentů. Kvalifikační kategorie a úplný seznam 94. kvalifikovaných hráčů najdete zde.  Z Top 10 světového žebříčku budou přítomni všichni. Dále budou hrát například veteráni Fred Couples a Bernhard Langer, Ernie Els, Sergio Garcia, Brandt Snedeker, Bubba Watson.

Vítěz loňského ročníku oblékne zelené sako letošnímu vítězi. Sako nesmí opustit klub.

PAr3Contest

Par 3 contest

Tradičně se hraje soutěž na tříparových jamkách v severovýchodním rohu areálu Augusta National. Událost, která se koná vždy ve středu, je především rodinnou záležitost. Manželky a přítelkyně, děti a vnoučata slouží jako kedíci. Batolata, oděné v miniaturních kombinézách Augusta National přináší úsměvy diváků .

Slavná večeře šampionů se od roku 1952 pravidelně koná v úterý před začátkem turnaje Masters v klubovně. Pozváni jsou jenom minulí vítězové Masters a šéfové klubu. Jídelníček sestavuje vítěz předchozího ročníku. Úplně poprvé ji uspořádal Ben Hogan v pátek 4. dubna 1952 a pozval na ni předsedu klubu Augusta National Clifforda Robertse a 9 vítězů z předchozích ročníků. Tradicí je, že vítěz předchozího ročníku sestaví menu, které se skládá z jeho oblíbených jídel, nebo představí ostatním hráčům svou národní kuchyni.

Hřiště Augusta National má par 72. Každá jamka má své květinové jméno. Vodní jamky 11, 12 a 13 tvoří tzv Amen Corner, nejtěžší úsek hřiště. Název Amen Corner vymyslel po Masters v roce 1958 novinář Warren Wind pro článek ve Sports Illustrated.

Na hřišti jsou od roku 1960 tradičně nejprodávanějším prvkem stravování sendviče Pimento cheese. Stojí 1,5 dolaru.

Dotace turnaje je 10 milionů. Na vítěze čeká částka 1,8 milionu dolarů. Loni zvítězil Angličan Danny Willett.

Masters 2017 budeme moci sledovat v televizi na ČT Sport nebo  na internetu v i-vysílání ČT Sport.
Vysílací časy jsou první tři kola od 22:00 hodin, nedělní finále od 20:00, v pondělí záznam od 06:00 hodin.

Průlet nad jamkami Augusta National s květinovými názvy:

Odkazy:      Augusta National     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje

.

.