EPD Tour: oba Češi bez cutu

23.08.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky, V zahraničí
A A A

Úterý – 2. kolo
Podle očekávání ani jeden z obou Čechů neprošel cutem. Lépe dopadl Martin Příhoda, sbírající mezi zahraničními profesionály teprve zkušenosti. Ve druhém kole zahrál 72 (+2), stejně jako v pondělí si opět připsal jeden eagle a s celkovým skóre +8 obsadil dělené 73. místo. Marek Nový pokračoval ve špatných výkonech a zapsal 80 ran, jen o jeden úder lepší výsledek než v úvodním dnu. Rozdíl víceméně dělá jeho osudná pátá jamka, kde tentokrát hrál „pouze“ devět. Skončil na 88. příčce s nebývalou bilancí +21 a své deváté místo ve finančním žebříčku tedy uchazeč o přímý postup do Challenge Tour nevylepší. V čele turnaje je Němec Dennis Küpper (-10).

Pondělí – 1. kolo
Špatná série Marka Nového pokračuje. Po nezdarech na domácím turnaji v Karlových Varech, kde přišel ve druhém kole o vedení a propadl se hluboko výsledkovou listinou, a Czech Open v Čeladné, kde se ani nepřiblížil cutu, přišel další na EPD Tour. V prvním kole turnaje Golf & Country Club Christnach Classic zahrál nejlepší český golfista 81 ran (+11) a je víceméně bez šance na finálové kolo. Na pětiparu číslo 5 si připsal 10 ran.
Daleko od něj je i Martin Příhoda, jež zahrál 76 (+6). Jiný jejich krajan v Lucembursku nestartuje. Po pondělním úvodu vedli Fin Janne Kaske a Němec David Heinzinger se skóre 64 (-6).