Nový byl v Adendorfu diskvalifikován

07.08.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Castanea Resort Open – 2. kolo
Marek Nový své konto v Order of Merit německého okruhu nerozšíří, protože krátce poté, co v Adendorfu odehrál své druhé kolo, objevila se ve výsledkové listině u jeho jména dvě výmluvná písmena: DQ.
Server české PGA k tomu uvádí, že podle rozhodčích oba hráči nedropovali v souladu s pravidly a byli diskvalifkováni.

Český golfista si nicméně oproti pondělku výrazně pohoršil. Zapsal 78 ran (+6), neboť po trojici bogey na úvodní devítce přidal dokonce triple bogey na pětiparové desáté jamce. Pak ještě birdie a bogey a výsledek +6 by znamenal, že by Nový čekal až do večera, zda se hranice cutu posune na tuto úroveň. A ona se posunula přesně na šest nad, takže by býval finále hrál.

Takto se musel smířit s tím, že pátou pozici v Order of Merit neudrží. Většina konkurentů v boji o postup na Challenge Tour je v Adendorfu ve finále.

1. kolo
Jediný český účastník turnaje v německém Adendorfu, započítávaném do série EPD Tour, Marek Nový zahrál na úvod 72 ran (even par) a dělí se průběžně o 17. pozici. Ve skórkartě má čtyři birdie a dvě bogey. Když už byl na bilanci -2, pokazil si kolo vinou double bogey na čtyřparové patnáctce.

Na vedoucí Němce Marcela Haremzu a Nizozemce Fernanda Osthera ztrácí Nový pět ran. Právě s Haremzou soutěží nejlepší z Čechů na okruhu o postavení v průběžném pořadí Order of Merit