Nový vypadl z první desítky EPD Tour

07.09.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí

To, že neprošel cutem na turnaji Preis des Hardenberg GolfResort, stálo Marka Nového pozici v první desítce finančního žebříčku EPD Tour. Ve zbývajícím programu bude mít nejlepší český golfista ztíženou pozici pro své úsilí proniknout rovnou do druhého kola kvalifikace o Challenge Tour. Přímý postup na tento okruh už je hodně vzdálen.

Jediným Čechem, který v dolnosaském resortu dosáhl na peníze, byl Jan Ryba. Za dělené devatenácté místo získal 449 eur. Mimo cut zůstali spolu s Novým také Petr Nič, Petr Skopový, Pavel Pokorný, Jan Zedníček, Luboš Vávra a Robert Schovánek. Oba posledně jmenovaní dokonce vinou diskvalifikace.

Nový vstoupil do turnaje špatně, v prvním kole zahrál 82 ran (+11), a přestože se ve druhém zlepšil, ani skóre 76 (+5) na konkurenci zdaleka nestačilo. Ve finančním žebříčku je šestadvacetiletý hráč momentálně jedenáctý. Svou pozici bude moci vylepšit už jen na finálovém turnaji okruhu ve Fuldě na začátku října. Ten má oproti běžným zvýšenou dotaci 45 tisíc eur.

V Hardenbergu zvítězil domácí golfista Dennis Küpper s výsledkem -6, průběžné pořadí EPD Tour vede jeho německý krajan Maximilian Glauert se ziskem 31 173 eur.